Juniorky v A-týmu

Ženský A-tým byl před sezónou a v průběhu koronavirové pauzy doplněn několika juniorkami. Jednou z nich je talentovaná Tereza Pešková. Přes svůj mladý věk si svými výkony vysloužila místo v základní sestavě týmu žen.
 
DSC_0766.jpgNaše první otázka míří k tvým florbalovým začátkům, jak dlouho hraješ florbal a jaké byly tvé první florbalové krůčky?
Do kroužku se zameřením na florbal jsem začala chodit asi v první třídě (potom co mi máma definitivně zakázala hrát hokej). Po třech letech jsem se přesunula do mého prvního klubu - Hattricku, a od 13 let hraju za Buldoky. Na základní škole jsem ještě hrála 4 roky volejbal, ale ten mě nebavil tolik jako florbal… taky bych ho se svojí výškou mohla hrát jen těžko.
 
Do A-týmu jsi přišla za nestandardních podmínek v době covidové pandemie. Bylo pro tebe těžké začít trénovat s ženami?
S ženami jsem částečně trénovala už dříve, takže na hřišti to nebyl větší problém. V šatně to ze začátku trochu skřípalo, ale myslím, že teď si to sedlo a je tam dobrá parta lidí.
 
Už se ti povedlo vstřelit první branku v seniorské kategorii. Pamatuješ si, jak jsi ji dala a jaký jsi měla pocit?
Bylo to v zápase proti Tigers a měly jsme rozehrávku u mantinelu, zhruba v půlce útočného pásma. Ťukly jsme si to na krátko a já zkusila vystřelit. Po cestě se míček odrazil od protihráčky a nějakým způsobem zapadl do brány. Jak by řekl můj táta, byl to takovej randomák... Já svoje emoce nedávám přehnaně najevo, ale pocit to byl skvělej a doufám, že to nebylo naposledy.
 
Jaké jsou tvé ambice do budoucna?
Jednou z ambicí do budoucna je určitě vyhrát titul v extralize žen. Taky si chci vyzkoušet i jiné kluby než ty brněnské.