Ženy vstoupily do nového roku šestibodově

Hned první víkend nového roku odstartovalo ženské Áčko florbalově. V sobotu se na domácí hale SportPoint utkaly s týmem FTC Vysoké Mýto a v neděli byla plná florbalu MSH Vodova. Nejenže na své palubě přivítala v 17 hodin tradičně mjžské áčko, ale dopoledne také juniory a po obědě právě ženy. V této sezóně se v neděli Buldočky setkávají podruhé s Hradcem Králové, kdy první zápas skončil 6:3 ve prospěch Buldoček.
První zápas Vám přináší ze svého pohledu mladá hráčka ženského Ačka Tamara Pevná:

Na začátku první třetiny si drží míček VM, chyby při rozehrávce ale zkušeně využila brněnská hráčka Žáková a hned ve 3 minutě dává první branku. VM se dere k brněnské bráně , ale Dvořáčková svými zákroky udržuje stav 1:0. Hned po svém prvním střídání zavěsila v 15 minutě další gól hráčka Regina Obrovská (Kateřina Knotková).

Druhá třetina startuje úspěšně na straně Brna. Po první minutě dostává hráčka VM trest za špatné střídání. Brno toho samozřejmě využívá a ve své přesilovce dáva další gól Linda Detková (Monika Zamazalová). Netrvalo to dlouho a VM trestá domácí gólem. Dalším gólem odpověděli hráčky VM, kdy se vydala jedna z hráček VM z trestné lavice ihned podpořit útočnou snahu svých spoluhráček a navyšují na 2:3. Před koncem druhé třetiny buldočí ženy zabojovaly a po krásné nahrávce Ďurišové střílí další bránu Obrovská (4:2).

Začátek třetí třetiny byl odstartován trestnou lavicí pro brněnskou hráčku, oslabení však pro Brno nic neznamená a drží si své protihráčky dál od těla. Brno nastupuje v plném počtu a hned své skoré navyšuje dalším gólem Gabriela Ďurišová (Regina Obrovská) (5:2). Vzápětí zvyšuje Žáková, která utekla obraně Mýta a zavěsila (6:2). Po nešťastné srážce brněnské hráčky s jednou z protihráček řeší rozhodčí trestnou lavicí. Brno poté v plném počtu a hned vsítí další branku díky hráčce Monice Zamazalové (Hana Štěrbová) (7:2). Na poslení gól nahrává zpoza branky Zamazalová na Štěrbovou a ta úspěšně zakončuje (8:2). Poslední minuta patřila VM, které dává finální gól.
Zápas tedy končí za stavu 8:3 pro IBB.

A poohlédnutí za nedělním zápasem přináší Hanka Štěrbová:

Již od první minuty nasadily Buldočky vysokou laťku a první třetinu tak vyhrály 4:1. Druhá třetina už nebyla tak gólově bohatá, ale přesto se do šaten odcházelo se čtyř gólovým náskokem. Ve třetí třetině se do střeleckých šancí dostávaly spíše hradecké hráčky, ale i přestože poměr střel 7:4 byl ve prospěch Hradce Králové, tuto třetinu vyhrály opět Buldočky (1:2), kdy Míša Žáková zkompletovala svůj šestý hattrick v této sezóně. Hradec Králové nejvíce hrozil svými rychlými protiútoky, ale naše brankářka Sabča Dvořáčková to zvládla na jedničku (nebo spíše na dvojku)!

Jak dopadne třetí a poslední vzájemné setkání, to se dozvíte v neděli 4. února 2018 na hale Sportpoint!