Buldoci jsou v semifinále

Poprvé v historii se v rámci pohárové soutěže střetli Buldoci se Spartou. Ve čtvrtek večer vstoupil oba soupeři na hale ve Vodově ulici v Brně jako první do čtvrtfinálových bojů, které již neodpouští žádnou chybu – právě od této fáze znamená jakákoli prohra konec v soutěži. Ač se hrálo velmi svižné a atraktivní utkání, na tribunách v Brně se bohužel tísnilo publikum čítající pouhých pět desítek skalních fanoušků.
Brno mělo tradičně dobrý vstup do utkání. Už v první minutě se ke střele z boku dostal Kadlec, ale Kotoučka v brance Sparty neprostřelil. Další šanci měl Koutný, ale těsně přestřelil. Na první branku se čekalo do začátku 9. minuty. Juhaňák při postupném útoku zatáhl po pravém mantinelu, nezištně našel na středu Mendreka a ten tahem zavěsil k levé šibenici. V dalším střídání druhé formace se díky nedůrazu před brankou Kuhn dostal pod velký tlak střelců Sparty, ale s vypětím všech sil čisté konto prozatím uhájil. Na konci třetiny ale přeci přišlo vyrovnání. Sparťané překonali první vlnu napadajících Brňanů a Zeman našel přihrávkou vzduchem zcela volného Bínu. Ten zachoval chladnou hlavu a kličkou do backhandu nedal Kuhnovi šanci. V úplném závěru měl velkou šanci Kadlec, ale při svém manévru nedokázal dostat míček do brány.
V úvodu druhé části se dokonce Sparťané dostali do vedení. Borci v rudých tričkách zatlačili Buldoky až za jejich bránu a v nepřehledné situaci se míček dostal k volnému Zouzalovi, který jej rychle uklidil za pravou Kuhnovu tyčku. O vyrovnání se postaral už za tři minuty dvojice nahrávající Coufal a střílející Černoch. Do vedení mohl dostat Buldoky Voltner, ale jeho chytrou skrytou střelu na poslední chvíli vytáhl Kotouček. V závěru třetiny překlopili Buldoci stav utkání na svou stranu. Nejprve rychle rozehrál volný úder Mendrek na Žižku, ten měl na půlce dost času si střelu připravit a svůj taháček umístil nad nohu bezmocného Kotoučka. V úplném závěru druhé třetiny Buldoci své vedení navýšili. Po tlaku na sparťanské polovině se k míčku za brankou dostal Černoch, posunul na Coufala a ten rychlou střelou propálil Kotoučka a tím zvýšil na 4:2.
Pro utkání byl asi rozhodující nástup do třetí třetiny. Hned po necelých čtyřech minutách totiž vyvezl míček Sládeček, našel na pravém mantinelu Kadlece, který předložil v situaci dvou na jednoho gól Mendrekovi. Hned za minutku navíc vystihl rozehrávku hostů Bauer a vyslal do úniku po levé straně Koutného. Už to vypadalo, že Jirka bude muset zvolit nahrávku, ale na poslední chvíli si brněnský ostrostřelec všiml, že Kotouček už zahájil přesun k druhé tyči, a skóroval do odkrytého levého rohu branky. V 50. minutě to mohlo být pro Buldoky ještě veselejší, když po faulu Svatoše měli výhodu přesilovky. Tu ale ukončil svým sekáním už po 28 vteřinách Koutný. Hra ve čtyřech přinesla velkou chybu Juhaňáka v rozehrávce, po které uvolnil skórujícího Ježka Krejča. Navíc v čase 51:00 byl vyloučen ještě Hrubý a Buldoci se museli bránit ve třech. Toto oslabení ale zvládli Brňané skvěle a už to začínalo vypadat, že Spartu na dostřel nepustí. V 57. minutě ale všechny překvapil přesnou střelou od levého mantinelu Slovinec Časar a rázem to bylo jen o dvě branky. Sparta si vzala time-out a zkusila hru bez brankáře, ale brněnský blok se jim překonat už nepodařilo. V samotném závěru ještě po výhozu Kuhna dostali dvojí šanci vyřešit situaci dvou na jednoho Kadlec s Koutným. Poprvé ještě vychytal Koutného Kotouček, osm vteřin před koncem už byl ale úspěšnější domácí šutér a pečetil tak postup Brna do semifinále ve kterém se Buldoci střetnou s vítězem utkání Mladá Boleslav - Pardubice.

Itelligence Bulldogs Brno -  AC Sparta Praha 7 : 4
branky:
9. Jakub Mendrek (Jiří Juhaňák), 26. Václav Černoch (David Coufal), 38. Josef Žižka (Jakub Mendrek), 40. David Coufal (Václav Černoch), 44. Jakub Mendrek (Petr Kadlec), 45. Jiří Koutný (Jiří ​Bauer), 60. Jiří Koutný (Petr Kadlec) - 19. Milan Bína (Michal Zeman), 23. Marek Zouzal (-), 51. David Ježek (Jan Krejča), 57. Luka Časar (David Ježek); rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; v oslabení: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Filip Kuhn 16 – Michal Kotouček 25; po třetinách: 1:1, 3:1, 3:2;