TÁHNEME ZA JEDEN PROVAZ   tahneme_za_jeden_provaz-(2).png


„Táhneme za jeden provaz“, není jen slogan pro fanoušky, kteří přijdou na superligová utkání mužského A-týmu. Je to projekt, který prostupuje celým klubem i mimo něj.
Jednou ze stěžejních částí tohoto projektu je spolupráce našeho klubu s několika moravskými kluby, k nimž se postupně přidávají další. 


Tímto projektem chce klub především navázat dobré a přátelské vztahy mezi kluby. Do budoucna si od projektu slibuje nárůst hráčské kvality na Moravě, který bude mít pozitivní dopad na všechny spolupracující kluby. V rámci projektu se konají trenérské stáže, výměna know-how, turnaje pro děti a řada dalších akcí.

 

Kluby, se kterými spolupracujeme:

KROUŽKY BRNO

Společnost Kroužky, regionální pobočka pro Brno a okolí působí v jihomoravské metropoli už 4.školním rokem. Jedná se o dceřinnou společnost Střediska volného času Kroužky, které vzniklo před 17 lety v Praze.
Kroužky zajišťují zájmovou činnost pro děti mateřských a základních škol. Zájmové kroužky vyučují přímo na půdě MŠ a ZŠ kmenoví lektoři, většinou studenti vysokých škol se kterými velmi úzce spolupracujeme.
V tomto školním roce působilo v brněnských Kroužkách zhruba 300 lektorů, kteří v odpoledních ho
krouzky-(1).pngdinách zpestřily volný čas téměř 2 500 dětí. V roce 2015 se naše pobočka rozšířila i do Zlínského kraje, kde v této chvíli navštěvuje kroužky na 700 dětí.Nyní spolupracujme zhruba se 100 školami v Jihomoravském kraji a 3
0 školami ve Zlínském kraji 
2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
Vzhledem k tomu, že se nám neustále rozšiřuje počet dětí a to i hlavně v kroužku florbalu, rozhodli jsme se oslovit florbalový klub Itelligence Bulldogs Brno spolupracovat s naší organizací.
Díky naší spolupráci, které si velice vážíme se mohou naše děti v kroužcích těšit na návštěvu nejkvalifikovanějších trenérů a hráčů, kteří jak dětem, tak našim lektorům ukáží, jakou formou trénují prvoligoví florbalisté, naučí děti během návštěv různé dovednosti, přístup a různé techniky, které jim mohou velice pomoci při dalším rozvoji ve florbale.
 
A naše děti naopak mají možnost začít i třeba navštěvovat samotné tréninky lIteligence Bulldogs Brno, posouvat se díky Bulldogs Brno na vyšší úroveň a třeba jednou si zahrát v dresu Buldoků, což by byla největší odměna naší spolupráce.
 
A vzhledem k tomu, že pořádáme jednou za rok velký florbalový turnaj pro děti navštěvující naše florbalové kroužky, jsem se domluvili na účasti hráčů prvoligových hráčů Bulldogs Brno na našem turnaji, kde si děti a rodiče mají možnost poměřit se v konfrontaci s těmi nejlepšími, což je velmi sympatické. Na oplátku v rámci našeho memoranda, bychom chtěli pomoci Buldokům přilákat do ochozů na prvoligové domácí zápasy i naše děti a rodiče, kteří by tak nasáli atmosféru prvoligových zápasů a celého klubu Itelligence Bulldogs Brno.


 

FBC ŠTERNBERK

Klub založen : 2010
Počet dětí v mládežnických družstvech : cca 200

Po několika letech dynamického rozšiřování členské základny se klub dostal do situace, kdy další rozvoj a výkonnostní růst hráčů již není schopen realizovat pouze ze své trenérské základny. Klub má v současné době zastoupení v každé mládežnické kategorii Olomouckého kraje a má 6 aktivních trenérů, kteří max. nasazením se věnují celé smečce dětí a mládeže jak při ligových soutěžích, tak při turnajích mimo sezonu.
K projektu „táhneme za jeden provaz“ jsme se dostali prostřednictvím účasti trenérů mládeže iBB Radima Komínka a Rosti Kohúta na našem zimním kempu talentované mládeže. Kvalita a systém vedení tréninku nás přesvědčily o tom, že spolupráce bude pro náš klub určitě dalším posunem vpřed.


podpis-memoranda-1.jpg      podpis-memoranda-2.jpg                     FBC.png

Od spolupráce očekáváme možnost aktivní účasti našich talentovaných dětí na tréninkových jednotkách jejich věkových vrstevníků v Brně, dále možnost zúčastnit se lektorských školení pro trenéry, a v neposlední řadě využití profesionálních rad trenérů iBB i na našich kempech mládeže.
Samozřejmě chceme na oplátku umožnit těm nejlepším hráčům našeho klubu další profesionální růst v jejich kariéře třeba i možností hrát za „buldoky“ v Brně. Jestli pak budou mít při návratu do rodného města chuť pomoci v práci s další generací hráčů, to již bude pro náš klub odměna navíc


 

FBC OREL NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

V Novém Městě s florbalem začalo DDM, po němž jsme jako Orel převzali florbalovou činnost. Z počátku jsme hráli s muži Amatérskou Florbalovou Ligu v Brně. Následně jsme přidali mladší a starší žáky v Orelské Lize. Od té doby jsme se rozrůstali a s muži jsme AFL hráli celkově 10 let a soutěž nám začínala být „malá“. Mezitím jsme i v OFL slavili několik úspěchů, a proto jsme se rozhodli jít o úroveň výš.Přihlásili jsme tak starší žáky a muže do Ligy Vysočiny. V obou soutěžích jsme byli velmi úspěšní. S muži jsme postoupili do Regionu a žákům těsn
ě unikl postup do celonárodního finále. Pro další rok jsme přihlásili i dorost, který ihned ve své první sezóně vybojoval postup do 1. ligy, muži udrželi region a žáci hráli finále kraje. Loňskou sezónu jsme z důvodu menšího počtu mužů přihlásili pouze Vysočinu opět, ale dorost hrál výborně a ze 4. místa těsně nepostoupil do nadstavby. Žáci tentokrát o 1 výhru na kvalifikaci nepostoupili.
Mezitím elévové i mladší žáci pravidelně hrají OFL. Spolu s nimi tam na střídačku hrají „B“ mužstva st. žáků, dorostenců či mužů. Celkově se snažíme navyšovat počty hráčů, trenérů, ale i ekonomů a dalších lidí. Velkým problémem je to, že nemáme vlastní halu ve Městě a musíme i na domácí turnaje jezdit do Bystřice (cc
a 17 km). Tréninky tak probíhají v malé tělocvičně, a navíc je velice vytížená, což znamená nemalé problémy s tím, abychom měli dostatek kvalitních tréninků. I tak se domnívám, že náš oddíl jde každým rokem nahoru, i když stále vidíme mnoho rezerv v tom, čeho bychom rádi dosáhli a jak bychom rádi fungo vali.
Příští sezónu plánujeme zvýšit naši úroveň právě spoluprací s Bulldogs Brno. Zároveň se snažíme o spolupráci i s 
ASK Bystřicí, která hraje Národní ligu mužů, zatímco my hrajeme 1. ligu dorostenců. Můžeme tak zkvalitňovat oba týmy.florbaloveLogoFbc_rgb_big.png
 
nove-1.jpg   nove-mesto.jpg
Od projektu si slibujeme zkvalitnění tréninků s cílem efektivnější přípravy jak mládeže, tak případně i mužů. Předpokládáme, že by se měly navýšit i znalosti trenérů a měli bychom získat nové zkušenosti a inspiraci. U mládeže doufáme ve větší motivaci hráčů uspět nejen v naší soutěži, ale prosadit se do budoucna do výběrů kraje, a následně v mužské kategorii hrát v nejvyšších soutěžích ČR (Bulldogs Brno). S tím souvisí i možnost hrát florbal na vysokérovni v Bulldogs v době studia SŠ nebo VŠ v Brně. Na tréninku bychom rádi vyladili „hranici“ mezi určitou kázní každého hráče a tím, aby to všechny bavilo a nebyli svázaní zbytečnými pravidly. Z ne přímo florbalových dovedností bychom rádi získali znalosti o vedení klubu, získali nějakou inspiraci vůči rozdělení povinností či pravomocí. Také bychom mohli zkvalitnit nakládání s penězi. S tím souvisí i případné rady, jak získat různé sponzory pro materiální vybavení oddílu a podobně. V neposlední řadě třeba i zlepšit naši „marketingovou“ stránku – propagace v novinách, Facebooku apod. spolu s různými akcemi pro děti a nábory nových hráčů.

 

Gepardi Brno          

gepardi-male-logo.jpg

Gepardi Brno jsou florbalový klub DDM Fantázie ze Slatiny a CVČ Sluníčko z Komárova. Obě pobočky spadají pod
DDM Helceletova Brno. Gepardi se zaměřují na práci s dětmi 
a mládeží v zájmových kroužcích. Účastníme se
florbalovýchturnajů a soutěží od přípravky po dorost, pro děti pořádáme příměstské kempy a pobytové akce. 
Ti nejlepší pak 
pokračují dále v profesionálních týmech, kde mohou rozvíjet svůj talent a reprezentovat naše město.
Jsme však
rádi za každého, kdo si najde cestu ke sportu a florbalu, třeba jen pro zábavu.
Motto Gepardů je: Bavte se florbalem.

gepardi-2.JPG gepardi-1.JPG    

helceletka_logo.png

„Abychom nadaným dětem připravili co nejlepší podmínky pro jejich další sportovní růst, přidali jsme se k projektu
"Táhneme za jeden provaz" pořádaném itelligence Bulldogs Brno. Od projektu očekáváme nejen rozvoj brněnských
talentů, ale také vzájemnou spolupráci jak mezi hráči, tak trenéry. Věříme, že díky tomu budeme mít možnost
se dále vzdělávat a zdokonalovat se v práci s mládeží. Proto má projekt plnou podporu Gepardů.“
Říká o projektu šéftrenér kočkovitých šelem, Zdeněk Skříček. 

F.K. TROOPERS Moravany

troopers.PNG

Florbalový klub F. K. TROOPERS Moravany vznikl v roce 2010 jako aktivita několika rodičů, aby měly moravanské děti
sportovní vyžití.
V současné době má přes 80 aktivních hráčů a to nejen z Moravan, ale i z blízkého okolí a Brna.  O mládežnická
družstva se stará trenérská rada 11 trenérů. Družstva minipřípravky, přípravky, elévů, mladších žáků a mladších
dorostenců se účastní Jihomoravské florbalové ligy organizované ČFbU. Družstvo mužů hraje brněnskou Amatérskou
florbalovou ligu.
troopers-2-(1).JPG  troopers-1-(1).JPG
 
Vzájemná spolupráce na poli výchovy a rozvoje mladých talentovaných hráčů je naším společným zájmem a úkolem.
Přestože jsme si vědomi práce se vzácným a omezeným zdrojem, jakým talent je, našim společným zájmem a úkolem je
vychovat co největší počet talentovaných hráček a hráčů připravených nastoupit v nejvyšších ligových soutěžích v ČR i v zahraničí.
 

ŠSK OČOV

"Od spolupráce s Bulldogs si slibujeme především zkvalitnění práce našich trenérů, kteří tak budou mocinahlédnout
do práce nejlepšího krajského florbalového klubu. Tyto zkušenosti z taktických i herních činností pak hodláme využívat
při formování našich tréninkových i zápasových jednotek.


IMG_3178.JPG

logo-ocov-(1).png

    Pro hráče ŠSK Očovská pak vidíme velkou perspektivu do budoucna, neboť se budou moci  dostat až do
nejvyšší florbalové soutěže v zemi. Získají neocenitelné zkušenosti v oblasti konfrontace s nejlepšími hráči jednotlivých
kategorií na trénincích či modelových zápasech. Velkou výhodou je i relativně malá vzdálenost mezi oběma
městy a tudíž i možnost návštěvy kteréhokoliv tréninku či zápasu Buldoků."
 
Předsavuje svoji vizi předseda klubu, Jaromír Kalábek.


 
 

fbc přerov

VARIANTA_1.png

Základy přerovského florbalu byly položeny v roce 2002, kdy tým pod názvem FBC Sokol Přerov vstoupil na českou
florbalovou scénu. Významný krok k profesionalizaci klubu nastal v roce 2010, kdy se tým Sokola
spojil s přerovskými Piraněmi a Spartakem. Od tohoto roku vystupuje klub pod názvem FBC Spartak Přer
ov.
Zde byly položeny i první kořeny práce s mládeží.  Právě kvalitní práce s mládeží nese klubu ovoce v podobě
růstu mladých florbalistů a florbalistek. Trenéři zároveň již po tři roky spolupracují s regionálním metodiky
Rostislavem Kohútem a Radomírem Mrázkem.
Od sezóny 2016/17 přihlásil klub do ligových soutěží kompletní mládežnickou strukturu u chlapců i dívek.
Zároveň sjednotil veškerou florbalovou mládež v Přerově pod svoji hlavičku. Celkem přerovský klub registruje
okolo 250 členů, z čehož 2/3 tvoří právě děti.

Proč se k projektu přerovští florbalisté přidali ozřejmil šéftrenér, Pavel Ceh.
"K projektu "táhneme za jeden provaz" jsme se přidali, abychom naším hráčům mohli nabídnout hrát ve všech kategoriích
nejvyšší soutěž a konfrontovat se s těmi nejlepšími v celé republice. Hráči, kteří nabudou díky této možnosti další florbalové zkušenosti, je klubu jistě vrátí v budoucnu, protože budou pro naše 
mladé hráče vzory, ať už hrají u nás a nebo v Bulldogs.
Když se jednou vrátí, tak můžou být třeba i dobří trenéři. Díky projektu chceme zlepšit naší práci s mládeži a vyprodukovat tak
více mladých a zároveň talentovaných hráčů. Myslím si, že díky projektu budou mít naši trenéři možnost neustálého
vzdělávání a zdokonalování naší práce."


 

Logo-ukos-2.png

TJ Sokol jaroměř

TJ Sokol Jaroměř – jeden z nejstarších oddílů v ČR, rok založení 1993, kompletní mládežnická struktura v mužské složce, cca. 150 aktivních hráčů ve všech kategoriích.

Proč jsme začali spolupracovat?
Jistě je to získávání nových poznatků od lidí, kteří k florbalu přistupují z mého pohledu správně a přál bych si, aby tak začalo uvažovat více trenérů u nás v oddíle.  
Do budoucna přál, aby se třeba některému z našich hráčů podařilo dostat na nejvyšší úroveň a mohl tak být třeba i platným hráčem Bulldogs Brno.
Věřím, že to není jen můj sen a třeba se to v blízké budoucnosti může stát realitou.
 


 

 

frc mikulov

logom.png FRC Mikulov
založeno 1999
cca 60 členů mládežnických družstev


Projekt disponuje dostatečným potenciálem pro zkvalitnění činnosti našeho klubu. Největší devizu
vidíme v předávání zkušeností směrem k trenérům našich mládežnických družstev. 
Talentovaným odchovancům mikulovského florbalu pak může navíc nabídnout prostor pro jejich
další rozvoj s možností budoucího uplatnění v klubu se stabilním zázemím a nejvyššími ambicemi. 

Účast v projektu by měla nastartovat růst kvality a konkurenceschopnosti nejen jednotlivých
zúčastněných klubů, ale i celého regionu.
 

 

 

 

logo-FBK-Hluk.png

FBK SPARTAK HLUK

Nabídka určité bližší spolupráce s již tradičním a navíc úspěšným účastníkem české nejvyšší soutěže vedení
našeho klubu velice potěšila a moc si jí vážíme. Víme, že se florbal v tomto brněnském klubu dělá už delší dobu
velmi dobře. A to nejenom v rámci prvního týmu, ale taktéž především v oblasti mládeže. Zkušenosti, postřehy
a taktéž samotné schopnosti vedoucích, trenérů a v neposlední řadě hráčů brněnských Bulldogs bychom rádi implementovali do tréninkového procesu naší florbalové mládeže. Zjednodušeně lze totiž říci, že je u nás 
doposud práce s mládeží založena spíše na kvantitě než na kvalitě. V rámci spolupráce si tak slibujeme
určitý progres co se týče vedení tréninků našimi trenéry.  
 


 

 

hIPPOS ŽĎÁR N. SÁZAVAOU

Největší florbaloddíl na Vysočině, který má stejně jako Bulldogs klubové barvy černou a oranžovou, letos slaví 20 let od svého založení. Za dvě dekády existence prošel začátečnickými problémy, které tým nakopli a v sezóně 1999/2000 dokonce hrál tehdejší nejvyšší florbalovou soutěž. Poté následoval pád, ale šikovností zdejších hráčů, výbornou partou a dobrým vedením se vrátil až do 1. ligy, kterou hrál 5 let. V posledních sezónách pak patří mezi střed tabulky v Národní lize, skupině Východ. Jedná se tak o oddíl z nejvyšší ligy začleněný v projektu "Táhneme za jeden provaz". Nutno podotknout, že v A-týmu stále působí i bývalý hráč IBB, rodák Petr Tlustoš. Ten odehrál v Buldocích 8 sezón, a právě tento hráč s číslem 81 patřil k základním stavebním kamenům brněnského týmu okolo r. 2005. Nyní je stálou, významnou a důležitou součástí sestavy Hipposu. 
 
hroch_novy.png
zdar.jpg  zdar2.jpg
 
Od roku 2011 se Hippos čím dál tím více věnuje systematické práci s mládeží. Od letošní sezóny tak bude mít poprvé plnou mládežnickou strukturu v chlapeckých kategoriích, v mnoha z nich staví i 2 a více družstev. Navíc již druhou sezónu otevírá také dívčí družstva, ta jsou ale stále v začátcích. Všechny kategorie hrají regionální soutěže a v nich patří tradičně k nejlepším. A nejenom k nejlepším, ale i k neslušnějším - v minulé sezóně vyhráli dorostenci a starší žáci soutěž Fair-Play v regionu Vysočiny a Jižních Čech. Hippos tak byl jediným týmem v republice, který dokázal vyhrát dvě kategorie v jednu sezónu.
 
Dynamický růst posledních let je způsobený kvalitním funkcionářským zázemím, výborným přístupem města Žďáru nad Sázavou ke sportu obecně a čím dál tím větším zapojení zejména rodičů jako trenérů mládeže. Zapojením se do projektu táhneme za jeden provaz chce oddíl z města na historické hranici Moravy a Čech posunout zejména výchovu mládeže a trenérů, ale i zlepšení týmové práce, která je už tak na velice vysoké úrovni.
 
 
"Po letech dynamického růstu chceme ještě více zkvalitnit náš oddíl, protože v něm máme spoustu nových trenérů, kteří se chtějí rozvíjet a chtějí pracovat ještě více systematicky tak, aby naše týmy produkovaly nejen radost dětem a rodičům, ale i špičkové hráče na celostátní úrovni", tvrdí šéftrenér mládeže, Vít Rosecký. "Po intenzivním hledání různé spolupráce s většími oddíly v našem širším okolí padla volba jednoznačně na Bulldogs Brno, a to nejen kvůli věhlasnému jménu, které má oddíl jakožto úspěšný účastník superligy, ale i osobou hlavního trenéra Rostislava Kohúta." Co může Hippos přinést projektu "Táhneme za jeden provaz"? "Zpočátku jistě budeme sondovat, co si z nepřeberného množství nabízených výhod pobrat tak, aby se to dalo aplikovat na naše, žďárské, podmínky. Nejenom ode mě, ale i od celého trenérského týmu cítím velkou chuť přijímat nové impulsy." "A rádi bychom se podělili o konstruktivní přínos tréninkovému procesu, ale také ke sdílení a rozvíjení talentů, kteří v našem oddíle jsou a třeba by jednou mohli za Bulldogs hrát."
 

 

FBC Mohelnice

Nejvyšší prioritou vedení oddílu je práce s mládeží, filozofie je taková, že je třeba investovat čas, peníze a energii do o
ddílu od spodu, tedy od nejmenších. Tento princip zajistí kontinuální kvalitativní růst celého oddílu, který bude poté stát na pevných základech. Přechody do vyšších soutěží přijdou přirozenou cestou od mládeže, až se nakonec projeví kvalita i v mužském týmu.
znak_cerny-obrys-(1).png
 
mohelnice-1.jpg      mohelnice-2.jpg
 
Je třeba mít dostatek kvalitních trenérů, jeden člověk nezvládne pořádně trénovat několika kategorií. Oddíl investuje rovněž do školení trenérů a vedoucích družstev, tuto činnost musí vykonávat odpovědní lidé, kteří půjdou svým hráčům vzorem, na nich pak stojí celý oddíl. FBC Mohelnice má nyní 8 trenérů s licencí C a 6 trenérů s licencí D.

Do uvedeného projektu „Táhneme za jeden provaz“ jsme se zapojili na základě společného jednání vedení oddílu FBC Mohelnice a trenéra Bulldogs Brno Rostislava Kohúta. Jsme přesvědčeni, že uvedená spolupráce bude velmi zajímavá pro obě strany a nadějným talentům umožní získat cenné zkušenosti ve vyšších soutěžích.

 
                                                                         
  
                                                                                                      tahneme_za_jeden_provaz-(1).png