Ženy se ve 21. kole ČEZ Extraligy představí v Praze, kde vyzvou Tatran

Buldočkám cestu za 4. místem značně zkomplikovaly dvě porážky v klíčových domácích zápasech s Olomoucí a Bohemians. Situace je však alespoň matematicky stále otevřená a o další body zabojují Buldočky ve STODOLA Aréně ve Střešovicích. V prvním zápase na SportPointu pražského favorita porazily 3:2 po samostatných nájezdech.
Ondřej Smekal | 16.2.2024 | Ženy A

Týmu Martina Czeczinkara momentálně příliš nenahrává ani absence dvou důležitých hráček, Emy Brucháčkové a Terezy Peškové. V posledních zápasech se však střelecky chytily Veronika Machálková (5 bodů v posledních 2 zápasech) a Veronika Stuchlíková, která se po zranění vrátila ve velkém stylu. Kromě dvou Veronik bude brněnský tým spoléhat samozřejmě i na Annu Brucháčkovou, které se první zápas proti Tatranu opravdu vydařil. Brucháčková je se 35 body bezpečně nejproduktivnější hráčkou svého týmu. Zapomínat nesmíme ani na Michaelu Žákovou nebo Karolínu Gargulákovou. Brankoviště mají stále relativně vyrovnaně rozdělené Karolína Krištofová a Martina Franková. Zvlášť v posledních zápasech se Franková předvedla velmi slibně a aktuálně má úspěšnost zákroků nad 84 %.
Sezona Tatranu se dá popsat jako hašení požáru na poslední chvíli. Po posledních zápasech se střešovický tým vyšvihl na 4. místo, ale rozhodně se nejedná o základní část, na kterou by Pražanky mohly s láskou vzpomínat. Týmu bodově vévodí Lucie Želízková s 27 body. Nebezpečnou střelkyní je také Linda Fuchsová (14 gólů) nebo Lucie Vernerová (10 gólů). Pokud se Tatran může na něco spolehnout, pak je to obrana. To podtrhují i úspěšnosti dvou nejvytěžovanějších brankářek. Monika Šolleová a Eliška Drbalová naskočily do velké většiny utkání. Obě v dosavadním průběhu sezony zapsaly úspěšnost přes 87 %.
Zápas, který můžete sledovat živě na platformě ceskyflorbal.tv, začíná v neděli 18. 2. ve 14:00.