Ženy po týmovém výkonu porazily podruhé v historii Tatran!

Těžko bychom hledali soupeře, se kterým mají Buldočky horší historickou bilanci než s Tatranem. Před zápasem platila statistika, že poprvé a naposledy porazily ženy Tatran v sezoně 2002/03. Druhou výhru nad tímto soupeřem v historii připsaly Buldočky na sváteční den, 17. listopadu.
Ondřej Smekal | 18.11.2023 | Ženy A

Zpočátku šlo o poměrně vyrovnané utkání. Buldočky byly častěji na míčku, ale Tatranky ukazovaly to, co je tuto sezonu zdobí, tedy pevnou defenzivu. V 11. minutě první třetiny se do šance dostala brněnská Veronika Machálková. Její střelu ale zlikvidovala brankářka Drbalová, následným výhozem našla Lindu Fuchsovou, která poprvé v utkání překonala Martinu Frankovou. O dvě minuty později chybovala v rozehrávce kapitánka Koláčková. Střelu Šárky Ježdíkové dokázala Franková sice skvěle zneškodnit, ale na dorážku té samé hráčky už nestačila a hostující hráčky šly do vedení 2:0. Buldočkám se podařilo rychle odpovědět zásluhou Emy Brucháčkové, která dokončila práci své sestry při napadání. První část zápasu skončila za stavu 2:1 pro Tatran.
Ve druhé třetině pokračovaly oba týmy v taktickém výkonu podpořeném pevnou defenzivou. Vyznamenaly se i obě brankářky. Tatrankám se nakonec naskytla možnost přesilové hry. Narazily ale na nejlepší oslabení v soutěži a Buldočky tato čísla potvrdily. Po druhé dvacetiminutovce tak zůstalo skóre stejné.
Na začátku třetí třetiny šly do čtyř zase hostující hráčky. Ale ani Buldočkám se nepodařilo početní převahu zužitkovat. Nakonec musela vzít věci do svých rukou reprezentantka Anna Brucháčková. Na vlastní polovině ukořistila nepřesnou přihrávku, nabrala velkou rychlost, oběhla Panešovou, poradila si i s brankářkou a přesně zakončila. Vrásky domácí střídačce ale o pár vteřin později vrátilo zranění brankářky Frankové. Do brány Bulldogs tak naskočila Karolína Krištofová. Do konce třetí třetiny už diváci žádný další gól neviděli. Několika bloky se vyznamenaly obě obrany.
V prodloužení jsme mnoho šancí neviděli. Tatran měl sice k dispozici další přesilovku, ale ani tentokrát nepřekonal dobře hrající čtyřku Bulldogs, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Na ty se do brány domácích zázračně vrátila Martina Franková. Ta vychytala hned první nájezd Lucie Želízkové. A protože střelkyně domácích proměnily všechna střílení, mohly se po zápase radovat z bodu navíc a z výhry nad střešovickým Tatranem po bezmála dvaceti letech. Z vítězného nájezdu se radovala po přesné střele Tereza Halaštová.