Ženy opanovaly turnaj ve Znojmě

V sobotu 12. června se ve Znojmě uskutečnil ženský turnaj South Moravian Cup, pořádaný místním prvoligovým klubem. V konkurenci 4 týmů, mimojiné i brněnských Židenic a Hattricku, si Buldočky vybojovaly vítězství v turnaji. Do Znojma odjel tým žen již pod vedením nového trenéra Petra Dadeje.
Petře, u týmu jsi velmi krátce, proč jste vůbec na turnaj jeli?

Cíle, které jsem na akci měl, nebyly jen florbalové. Důležité pro mě bylo poznat hráčky i v jiném než tréninkovém prostředí a vidět jejich přístup.
Tedy, jakou míru zodpovědnosti jsou ochotny na sebe vzít - ať už při mimozápasových aktivitách, tak pak samozřejmě v samotných utkáních. Zjistit, jak se chovají pod tlakem, jak se vyrovnávají s novými situacemi - ať už se jednalo o jinou herní roli, jiný herní systém nebo nové pokyny v utkání, či jeho částech.

 
Proč sis vybral právě ty hráčky, které turnaj absolvovaly?
Protože jsem se tak rozhodl. V kádru máme přes 35 hráček a některé prostě musely zůstat doma. Proces poznávání týmu neznamená vždy jen to, jak se hráčky chovají v situaci, kdy jde vše podle jejích představ - je to i o těch opačných případech. Bylo by naivní tvrdit, že vnímám jen těch 17 nominovaných, které na turnaj odcestovaly. 
 
Jak bys zhodnotil jednotlivé zápasy?
Protože v hale téměř nehrajeme 5 na 5 a ještě nějakou chvilku to nebudeme měnit, bylo pro mě zajímavé pozorovat, jak se hráčky srovnají s tím, že po zisku míčku je zodpovědnost prakticky jen na nich. Oba zápasy jsme začali velmi aktivně s vysokým napadáním - a v obou případech to okamžitě přineslo své ovoce. V semifinále jsme vedli po 21 sekundách, ve finále po 25ti. Byl jsem relativně spokojen s hrou bez míčku, což nám v prvním zápase zajistilo klidný průběh až do jeho konce. Ve druhém utkání proti nám nastoupil ale mnohem silovější soupeř a díky volnějšímu vedení utkání nám toto dělalo problémy. Pozitivní je, že jsme dokázali na tuto hru reagovat a nakonec z ní i těžit. Při hře s míčkem pak potřebujeme pracovat především na odvaze vzít na sebe tíhu okamžiku a zariskovat - což jsme ale několikrát předvést dokázali, a právě díky tomu jsme zvládli i druhý zápas.
 
Čeho si nejvíce ceníš?
Toho, že jsme do turnaje vstoupili koncentrovaně, s pokorou a respektem nejen vůči soupeřům, ale i vůči sobě samým. Nebyla chvíle, kdy bych zaznamenal lehkovážnost nebo odevzdanost. Tým pracoval ve vysokém nasazení po oba zápasy od začátku až do konce.
Nejdůležitější ale je, že si hráčky dokázaly, že dílčí selhání neznamená konec. Znojmo bylo v jistých fázích lepší, v zápase vedlo, ale vždy jsme se dokázali do utkání vrátit. Vítězství je především výsledkem týmového odhodlání. Pro hráčky je nesmírně důležité, že po té dlouhé době tento pocit ochutnaly - navíc po ne zcela jednoduchém průběhu. A je naprosto irelevantní, že se jednalo o předsezónní turnaj.
UTKÁNÍ
BB vs. Židenice 6:1
BB vs. Florbal Znojmo 5:4

 
SESTAVA
Bolfová, Černá, Dostálová, Garguláková, Grufíková, Hunkářová, Knapová, Knotková, Koláčková (C), Pešková, Plavcová, Prátová (G), Spoustová, Šípková, Tomanová, Veselá, Žáková.

p1070531_51244519254_o.jpgp1070931_51243038532_o.jpgp1080104_51244805855_o.jpgp1080351_51244805025_o.jpg