Ženy bojovaly jako pravé Buldočky, ale sezona jim končí

Bulldogs Girls odehrály s Vítkovicemi nejlepší zápas čtvrtfinálové série, bohužel to na vítězství nestačilo, zkušenější soupeřky vyhrály 4:1 a postupují do semifinále.
Jakub Hanák | 12.3.2023

Buldočky předvedly nejlepší výkon v sérii, Vítkovice pořádně potrápily. Jako první se sice prosadila hned po 45 sekundách hostující Barbora Husková, ale poté Buldočky převzaly otěže zápasu a zbytek první třetiny patřil jim. Po třech minutách však bylo srovnáno, důraz na brankovišti ukázala kapitánka Aneta Koláčková, která se trefila poprvé v sezoně. Tento gól domácí hráčky nakopl a vytvořily si velké šance na obrat, ten však bohužel nepřišel. Naopak Vítkovice v 16. minutě poslala zpět do vedení Sára Seevaldová.
Druhá perioda nabídla vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách, ale skóre se měnilo pouze jednou. Ve 34. minutě Vítkovice odskočily do dvougólového vedení, trefila se opět Sára Seevaldová.
Buldočky vstupovaly do třetí třetiny s vědomím, že pokud se stavem 1:3 něco neudělají, bude to jejich poslední třetina v sezoně. Holky se rvaly, co jen to šlo, ale zkušenější soupeřky je do mnoha šancí nepouštěly. Definitivně rozhodnuto bylo v 56. minutě, když přidala čtvrtou branku Michaela Kubečková. Buldočky to ještě zkusily v šesti, ale už se zápasem nedokázaly nic udělat. Pátý gól Rytířek mohla přidat Dominika Buczek, v trestném střílení však na skvěle chytající Markétu Hošek Markovou nevyzrála. Konečný stav posledního zápasu v sezoně tak byl 1:4.
 
Je třeba však vyzdvihnout výkony celého týmu v průběhu celé sezony. Buldočky, které za loňskou sezonu získaly pouhé tři body a těsně se zachránily, letos vyrovnaly klubový a městský rekord v umístění po základní části a v play off proti největšímu favoritovi ligy si rozhodně ostudu neudělaly. Gratulace, holky!