Z Prahy jedou ženy s prázdnou, nyní je čeká mač s Libercem

PRAHA – Souboj Davida s Goliášem měl, pokud by se nestalo něco nečekaného, předem jasného vítěze. Byly jim ženy z pražského Jižního Města.
Pražanky šly hned s úvodním buly na steč, přesto se jim podařilo obranu Buldoček prorazit až po téměř sedmi minutách, když se po standardní situaci trefila Belicová. Jenže jakmile byl obranný val jednou nalomen, těžko se zvedal a opravoval – čas 11:46 a Chodov šel do dvoubrankového vedení. Nutno dodat, že naše brankářka Markéta Marková v první dvacetiminutovce čelila hned patnácti střelám, ale pouze dvě jí pronikly za záda. V úvodní části měla Marková úspěšnost 86,6 %!

Druhá část už ale nebyla tak dobrá, jako ta předchozí, byť v ní hráčky Brna prohrávaly. Ani jednou nevystřelily na bránu, zato z třinácti střel čtyřikrát inkasovaly. „Pár světlejších pasáží, ale opravdu jen pár. Nic víc. Předvedli jsme zoufale málo, naše hra byla pomalá a plná nepřesností. S tímhle nemůžeme být spokojeni, je nutné něco změnit,“ netěšilo domácího trenéra Lukáše Procházku.

V poslední části si naše ženy vyzkoušely hned dvojité oslabení, nejprve byla vyloučena Aneta Koláčková za sekání, aby vzápětí o devětapadesát sekund později šla odsedět trest za špatné střídání Tereza Šípková. Buldočky náročnou přesilovku soupeřek ubránily, jedenáct sekund po konci druhého trestu přesto inkasovaly. „Po vánoční pauze solidní koncentrovaný výkon, kdy jsme dali příležitost posbírat zkušenosti i juniorkám. Škoda neproměněných šancí, převážně v první třetině,“hodnotil brněnský kouč Rudolf Škubal.

Z Prahy tak ženy vezou prohru 1:10, jedinou naši branku vstřelila půl minuty před koncem utkání Eva Stará. Další mač sehrajeme doma s Libercem 18. ledna. Se čtrnácti body nám patří devátá pozice v extralize žen.