Vítkovice potvrdily roli favorita a berou první bod v sérii

Buldočky vstoupily do čtvrtfinálové série, kterou odehrají se stejným soupeřem jako v loňské sezoně. V prvním zápase s mistrovskými Vítkovicemi na Dubině se výběru Martina Czeczinkara nepodařilo překvapit favorita a domácí hráčky si připsaly první bod v sérii po vysoké výhře 10:1.
Ondřej Smekal | 2.3.2024 | Ženy A

Přitom ze začátku se Buldočkám dařilo držet vítkovické zbraně na uzdě. Dobrou týmovou hrou podpořenou zákroky Martiny Frankové se jim dařilo vzdorovat do 10. minuty, kdy vítkovický tlak zesílil a brněnská obrana kapitulovala. Střela Nely Sikorové propadla za záda hostující brankářky a Vítkovice otevřely skóre. Favoritky byly i nadále aktivnějším týmem a těžila z toho Michaela Kubečková, jejíž střela opět šťastně propadla do sítě. Vítkovice přidaly ještě jednu branku, a to když Veronika Machálková po agresivním napadání soupeřek ztratila za brankou míček, po čemž zakončila Michaela Šponiarová a zvýšila na 3:0.
Vítkovické hráčky se gólově činily i po přestávce. Na 4:0 zvýšila po střele Markéty Lenfeldové do prázdné brány dorážející Eliška Planková. V rozpětí přesně tří minut se pak dvakrát prosadila Michaela Kubečková a dokonala svůj hattrick. A když se bezmála tři minuty před koncem druhé třetiny zapsala na střeleckou listinu i nejproduktivnější hráčka základní části Barbora Husková, vedly Rytířky už 7:0.
Ve třetí třetině se Buldočky dočkaly alespoň čestného úspěchu. Po ztrátě Huskové se dopředu vyřítila Anna Brucháčková, hodila si míček mezi obránkyně Vítkovic a poradila si i s brankářkou Příleskou. Poslední slovo si ale vzaly domácí Vítkovice, a to hned třikrát. Na 8:1 zvýšila po pěkné kombinaci na ose hřiště stojící kapitánka Sára Seevaldová. Svoji druhou branku v zápase poté přidala i Barbora Husková a dorážkou do prázdné brány upravila skóre na 9:1. Finální úpravu ale provedla Michaela Kubečková a svým čtvrtým gólem v zápase stanovila konečný výsledek 10:1.
Už zítra čeká Buldočky druhý zápas na Dubině, kde se pokusí tuto složitou sérii srovnat. Zápas začíná v 15:00 a sledovat ho můžete na platformě ceskyflorbal.tv.