V týmu je dobá atmosféra, reprezentace je čest, říká Machálková

ROZHOVOR – Juniorská reprezentantka a hráčka A týmu žen, Veronika Machálková, odpovídala na otázky ohledně dosavadního průběhu sezony, cílů před play off nebo práce navíc. S kým se jí nejlépe hraje? A kdo je jejím vzorem? Čtete níže!
21.1.2023

1E6A3657.jpgJak jsi spokojená s dosavadním průběhem sezóny v Extralize žen?
Myslím, že jsme s holkami všechny hodně spokojené s tím, jak se nám teď daří, protože jsme asi žádná netušila, že budeme tak vysoko v tabulce.
 
Kádr ženského týmu nyní tvoří velká část juniorek. Jaká panuje v týmu atmosféra?
V týmu je fakt dobrá atmosféra, ani to nemáme rozdělené na ženy a juniorky a mimo to, že je s holkami sranda, tak se umíme vždycky podpořit.
 
Nedávno jsi byla již po několikáté jmenována do reprezentace České republiky v kategorii juniorek. Co to pro tebe znamená?
Rozhodně to je pro mě velká čest a nutí mě to na sobě makat o to více.
 
Předpokládám, že aby se mladá hráčka jako ty dokázala prosazovat v Extralize a v reprezentaci, tak musí kromě týmových tréninků trénovat navíc také individuálně. Je to tak?
Ano, s některými holkami chodíme na ranní tréninky navíc, doma si pinkám a když máme rozdělené tréninky na dvě skupiny, tak zůstáváme na oba dva tréninky nebo někdy zajdeme do posilovny.
 
Jaké jsou tvé cíle pro zbytek sezóny? Kam až si myslíš, že tento tým může dojít?
Chtěly bychom se udržet na 5. místě v tabulce a v play off by bylo super, kdybychom se dostaly do semifinále.
 
Na domácí zápasy chodí v průměru přes 100 diváků, což je druhá nejlepší návštěvnost v Extralize. Co bys vzkázala všem fanouškům Bulldogs Brno?
Moc děkujeme a budeme rády, když budou chodit podporovat i nadále!
 
Se kterou spoluhráčkou se ti hraje nejlépe?
Hraje se mi dobře s celou lajnou, ale nejlíp se Sigi (Aničkou Sigmundovou), se kterou hraju už od mladších žákyň a se Stuchlou (Veronikou Stuchlíkovou), se kterou hraju v útoku od té doby, co hraju za Buldoky.
 
Kdo je tvůj vzor? Ať už florbalový nebo neflorbalový.
Nemám úplně vzor, ale kdybych si mohla vybrat, jako kdo chci hrát, tak rozhodně jako Anička Brucháčková.
 
Co je lepší? Gól nebo pěkná asistence?
Pěkná asistence.