Nový GM ženské složky David Titz: Bulldogs už nebudou dárci orgánů

Jakožto odchovanec Gullivers prošel i mládeží Bulldogs Brno a nastupoval také za dnes již neexistující SSK Future, který patřil mezi nejúspěšnější mládežnické celky u nás. Zároveň byl David Titz součástí širšího kádru juniorské reprezentace. Před aktuální sezónou rozšířil realizační tým extraligových Buldoček a s koncem roku 2023 byl jmenován do role generálního manažera ženské složky klubu.
30.1.2024 | Rozhovor

Před sezonou jsi doplnil realizační tým ženského kádru. Jak se zrodilo tvé působení v Bulldogs Brno?

Před sezónou mě klub oslovil s tím, že se uvolnilo místo v realizačním týmu žen. I přesto, že jsem se v posledních letech soustředil na vlastní podnikání a z florbalu se stáhnul, mi samozřejmě neunikly zajímavé výsledky a progres, který tento tým v poslední sezoně předvedl. Rozhodl jsem se proto nabídku přijmout. Za tu dobu jsem poznal hráčky, trenéry i další lidi, kteří v klubu působí a záleží jim na jeho rozvoji.

Jak se ti spolupracuje se zbytkem realizačního týmu, ve kterém je kromě asistentů a fyzioterapeutů i hlavní trenér Martin Czeczinkar, který loni skončil druhý v hlasování o nejlepšího trenéra žen v Česku?

Už nyní nám funguje pracovní skupina tvořená viceprezidentem klubu a garantem ženské složky Ivanem Lukášem a sportovním manažerem Martinem Czeczinkarem. Ivan nám pomáhá držet a prosazovat priority a zájmy ženské složky na výkonném výboru skrze moje a Martinovy kompetence.
Přiznám se, že nejsem typ, kterého by zajímaly ankety. Kdybych měl říct názor na Číču, tak je to právě jeden z těch lidí, kvůli kterým jsem se rozhodl věnovat ještě více času do Bulldogs Brno. Je to profesionál a odborník. Perfektně vnímá detaily hry a jeho neustálé vzdělávání se ze zahraničních klubů je přínosem pro celou ženskou složku. Sedli jsme si i lidsky a baví nás spolupracovat. Každý jsme trošku jiný, ale vnímám, že se dobře doplňujeme. I přes velkou náročnost dělá všechny své kroky s maximální vášní. Pokud nedáte na první dojem, zjistíte, že dokáže mít lidskou tvář. Jsem velmi rád, že užší vedení klubu a Martin pokročili v jednání o prodloužení jeho pracovní smlouvy o další 4 roky a budujeme tak dlouhodobý projekt.

V A týmu žen je momentálně celá řada hráček s reprezentačními zkušenostmi, ať už mluvíme o Karolíně Krištofové, Anně Brucháčkové nebo juniorkách Verči Machálkové, Anně Sigmundové a Verči Stuchlíkové. Jaké je pracovat s hračkami takovýchto kvalit?

Pro mě je na prvním místě tým a vždy to tak bude. Nechci tedy vyzdvihovat jednotlivce, protože si myslím, že ty nejlepší výsledky nám přineslo právě týmové pojetí hry. Abych ale úplně neutekl z této otázky, tak mám samozřejmě radost, že máme 5 reprezentantek v kádru. Právě týmovost je vlastností každé z nich a do budoucna tak očekávám, že budou mít ještě větší vliv na naši hru. Anička Brucháčková je generační talent, je v současnosti nejlepší individualitou, kterou extraliga má. Je to přitom milá holka, která nemá žádné manýry a chová se úplně normálně. Stejně tak Sigi, Kája, Verča a Verča. Nicméně všechny v posledních týdnech trápila zranění, takže si přeji, aby byly všechny co nejdříve zpátky na hřišti. Věřím, že v kádru jsou i další hráčky, třeba Lili Bolfová, které v případě poctivé práce můžou nakouknout třeba do dospělé reprezentace.

Bude mít tvá nová funkce nějaký vliv na tvou stávající pozici u A týmu?

Ano, tento ročník dokončím jako součást realizačního týmu žen a poté se budu plynule přesouvat do nové pozice. Další sezónu již budu fungovat jako generální manažer A-týmu a celé ženské složky. Áčku však budu určitě nablízku.

Nyní otázka k tvé nové funkci generálního manažera. Mohl bys přiblížit, co tato role obnáší a jaké budou tvé kompetence?

Rád bych ještě jednou poděkoval vedení ženské složky a klubu, konkrétně Mirovi Mikšlovi, za důvěru, kterou nyní cítím a vážím si jí. Jsem si jist, že je v této organizaci velký potenciál. Bulldogs je klub, který v Brně funguje více než 30 let a je symbolem florbalu v Jihomoravským kraji. Přičemž florbal se stal druhým největším kolektivním sportem v České republice. Bohužel, tak jako všem ostatním klubům, nadělal spoustu starostí covid. Jsem rád za zodpovědné hospodaření vedení v předchozích letech. V současnosti je situace stabilizovaná, takže máme prostor a hlavně chuť věci zlepšovat, posouvat a využívat dosud ne tolik viditelný potenciál. Kombinace zodpovědného, zkušeného vedení a akčních mladých lidí může klub posunout na další úroveň.
Co se týče mé role, budu se aktivně zabývat zajišťováním finančních prostředků, přestupy, hráčskými smlouvami, zlepšováním a profesionalizací personální infrastruktury v ženské složce.

Jak vidíš budoucnost klubu? Myslíš si, že mají Bulldogs natolik kvalitní mládež, že by za pár let mohli kandidovat třeba i na extraligový titul?

Pokud bych nevěřil, že v budoucnu můžeme opět patřit ke špičce, tak bych do toho nešel. Nemám rád, když se věci dělají napůl. Nicméně jsem zvyklý spíše pracovat a nechat za sebe mluvit výsledky, takže si naše společné dlouhodobé ambice nechám pro sebe. (směje se)
Kvalitní mládež je základní předpoklad pro úspěch, ale potřebujeme na to navázat podmínkami, které odchovancům budeme schopni poskytnout, aby tu chtěli působit. V posledních letech jsme se stali ,,dárci orgánů’’ pro jiné mimobrněnské kluby, tato doba musí skončit. Mým osobním cílem je dostat do DNA hráček hrdost na to, že mohou nosit klubový dres, a aby vůbec nepřemýšleli o jiné variantě. Nejúspěšnější celky však vždy doplňují svůj kádr i z jiných týmů, naším cílem je proto být pro kvalitní hráčky atraktivní volbou.
Ještě bych rád na závěr poděkoval všem rodičům, fanouškům a hráčkám za to, že jste součástí Bulldogs Brno. Těším se na společnou cestu a věřím, že se potkáme na domácích zápasech.