Napodruhé to Buldočkám proti Bohemians nevyšlo. Tři body putují do Prahy

V posledním domácím zápase základní části ČEZ Extraligy se představily Buldočky v souboji proti pražským Bohemians. Do zápasu vstupovaly domácí hráčky v roli lehkého favorita, a to také kvůli pozici v tabulce. Nutná výhra k udržení naděje na 4. místo v tabulce se nekonala a hráčky Bohemky oplatily Buldočkám porážku z prvního vzájemného duelu v Praze.
Ondřej Smekal | 10.2.2024 | Ženy A

Zápas začaly Buldočky aktivně. Hned z úvodu první třetiny si vytvořily několik šancí, přičemž hned dvakrát pálila nejproduktivnější hráčka týmu, Anna Brucháčková. Hosty podržela několika skvělými zákroky brankářka Eliška Svrčková. První gólový moment přinesla až 10. minuta. Do protiútoku zavelela Veronika Stuchlíková, která nakonec po přihrávce Marie Jirkové otevřela skóre zápasu a udělila Buldočkám jednobrankové vedení. Ve 14. minutě vypálila Anna Sigmundová, jejíž nepřesnou střelu si vzala na čepel Aneta Faltová a po projití celého hřiště prostřelila i Karolínu Krištofovou, čímž vyrovnala na 1:1. Po podobné situaci se dostaly po dvou minutách hráčky Bohemians do vedení 2:1. Sraženou střelu Kristýny Černé sebrala Agáta Saffertová a rychlou střelou otočila skóre. Pětiminutovku hrůzy pro Buldočky završila svým gólem na 3:1 Natálie Bartošová. Buldočkám se však podařilo ještě před koncem první třetiny snížit, o což se postaraly Veroniky Stuchlíková a zakončující Machálková.
Druhá třetina začala opět nebezpečným tlakem domácích Buldoček, ale gól se hráčkám v oranžových dresech vstřelit nepodařilo. Další nepříjemnosti přidala domácím Simona Korbelářová, když střelou mezi nohama prostřelila Karolínu Krištofovou a zvýšila na 4:2 pro Bohemku. Na dostřel vrátila Buldočky Anna Brucháčková po akci Michaely Žákové. Radost ze snížení však netrvala příliš dlouho, protože už o 14 sekund později vrátila Bohemce dvougólový náskok Radka Korbelářová, která využila chybné rozehrávky domácích. Po 40 minutách vedly hráčky z hlavního města 5:3.
Začátek třetí třetiny dal Buldočkám naději k obratu. Už po 37 sekundách se totiž ze své typické střelecké pozice prosadila Michaela Žáková a snížila na 4:5. Avšak po vstřeleném gólu aktivita Buldoček lehce upadla, čehož využily soupeřky. Akci sester Korbelářových tečovala do brány Radka a zvýšila znovu na rozdíl dvou branek. Buldočky v závěru zkoušely hru v šesti, která ale neměla dlouhého trvání. Došlo zbytečně ke špatnému střídání a tím pádem ke dvouminutovému trestu. Na 7:4 zvyšovala Kateřina Strnadová gólem do prázdné brány. Navzdory tomu zkoušely Buldočky bojovat v šesti i dál, což přineslo alespoň snižující branku Veroniky Stuchlíkové. Poslední slovo však měla opět Kateřina Strnadová, když dalším gólem do prázdné brány zvýšila na konečných 8:5.
Buldočkám nevyšel další klíčový zápas v boji o 4. místo, a tak už je šance na toto umístění pouze teoretická. Poslední dva zápasy základní části Buldočky sehrají v hlavním městě, kde se utkají přístí neděli s Tatranem a o týden později s Chodovem.