Ženy z víkendových zápasů body nezískaly

Ani ze sobotního utkání s favorizovaným Chodovem, ani z napínavého souboje s Jičínem Buldočky body nevybojovaly.
Jakub Hanák | 22.2.2021

Sobotní utkání s Chodovem mělo jasného favorita. Hostující tým to potvrdil hned na začátku zápasu, o vítězství Pražanek bylo v podstatě rozhodnuto už po první třetině. Tu hosté po brankách Hanzlíkové, Chudé, Suché, Vachovcové a znovu Chudé vyhráli 5:0, podařilo se jim využít chyb domácího týmu. Do druhé třetiny však nastoupil úplně jiný domácí tým. Bulldogs druhou třetinu proti třetímu týmu soutěže vyhráli, jedinou branku vstřelila Tereza Šípková. Střelkyni premiérové extraligové branky se díky své rychlosti podařilo natlačit před obránkyni soupeře a zakončit přesně do rohu branky. Šípkovou tato branka velmi povzbudila a spolu s ostatními spoluhráčkami předváděla bojovný výkon. Domácí ve své snaze pokračovali i ve třetí třetině, ale Chodovu nejprve vrátila klid na florbalky Keprtová a vzápětí navýšila skóre Hanzlíková. Povzbuzený Chodov ještě upravil skóre do finální podoby 9:1 zásluhou Hýskové a Hanzlíkové. I přes na první pohled jednoznačný výsledek byl k vidění pěkný, bojovný florbal z obou stran.

SESTŘIH BRANEK - BULLDOGS vs. CHODOV

HODNOCENÍ - BULLDOGS vs. CHODOV

V neděli čekal ženy důležitý souboj s Jičínem. Případná výhra by znamenala odlepení se od nelichotivé poslední pozice v tabulce, jenže v utkání nervů byly úspěšnější hráčky domácího Jičína. Duo Žůrková – Bachmaierová podle očekávání táhlo svůj tým. Prvně jmenovaná otevřela skóre z přesilovky dokonalou střelou z ostrého úhlu. Buldočkám se však podařilo rychle vyrovnat, autorem gólu nebyl samozřejmě nikdo jiný než Michaela Žáková. Jičínu se dařilo využívat několika zaváhání brněnské obrany, všechny problémy však řešila skvěle chytající Sabina Dvořáčková. Ale i ona byla krátká na pěknou akci soupeře, kdy po crossové přihrávce Bachmaierové střílela Žůrková do odkryté branky. Druhá třetina nabídla podobný florbal jako ta první, tedy nervózní hru plnou chyb. Další branky jsme se dočkali ve 36. minutě, nacvičenou standardní situaci zakončila Bachmaierová. Ve třetí třetině už žádná další branka nepadla. Brňankám se nepodařilo prosadit ani ve dvou nabídnutých přesilovkách. Jičín i přes vysunuté napadání Bulldogs už své vedení udržel, a z utkání si po výhře 3:1 odnesl velmi cenné body.