Generálka před play off. Ženy jedou na Chodov

Ženy mají před sebou poslední zápas základní části ČEZ Extraligy, zavítají na půdu aktuálně druhého Chodova.
Jakub Hanák | 24.2.2024 | Ženy A

I v posledním kole je o co hrát. Buldočky budou na dálku svádět souboj s Olomoucí o čtvrtou příčku, avšak situaci nemají ve svých rukách. Aby skončily čtvrté, musejí získat v zápase s Chodovem více bodů, než Olomouc získá v zápase s posledním Znojmem. Bulldogs situaci neulehčuje ani fakt, že i Chodovu jde o hodně - v případě tříbodové výhry by hráčky z hlavního města přeskočily Vítkovice a staly by se vítězkami základní části. Naopak v případě prohry hrozí pád až na třetí místo.
Ačkoli jsou všechny tabulky a pravděpodobnosti spíše proti Buldočkám, je jisté, že brněnské florbalistky před touto výzvou necouvnou. V prvním vzájemném zápase vyhrál náš soupeř, a to vysoko 8:2. V sezoně Buldočky dokázaly, že se silnými celky hrát umí, dvakrát letos porazily Tatran (který je díky tomu až šestý), s FBC Ostrava mají také lepší vzájemnou bilanci. Není tedy vyloučeno, že dalším favoritem, na kterého si Bulldogs Girls vyšlápnou, nebude právě Chodov.
Proti Buldočkám bude stát silný tým, který bodově táhne juniorská reprezentantka Lucie Baldreichová s 41 body (28+13). Na druhém místě je Kateřina Kovaříková s 36 body (23+13), za ní následuje 8 dalších hráček, které získaly přes bod na zápas. V brance pak stojí reprezentační jednička Jana Christianová.
Produktivitě Chodovanek se může vyrovnat z Bulldogs jen Anna Brucháčková, která v dosavadním průběhu sezony posbírala 36 bodů (18+18). Bronzová medailistka z MS se sice musí obejít bez své sestry, v posledních zápasech však našla chemii se zkušenou Michaelou Žákovou. V brance se v posledních zápasech častěji objevuje Martina Franková.
Podaří se Buldočkám zázrak a vybojují čtvrté místo? Nebo aspoň potrápí favorita? Sledujte zápas z Chodova v neděli od 14:00 živě na ceskyflorbal.tv!