Další neskutečný počin! Po Tatranu porazily Buldočky i vicemistra

Fanoušci Bulldogs ještě ani nestačili vstřebat páteční výhru nad Tatranem a dva dny na to tým Martina Czeczinkara obral dokonce o všechny tři body úřadující vicemistryně z Ostravy a ukončil jejich sedmizápasovou sérii výher.
Ondřej Smekal | 19.11.2023 | Ženy A

První se však radovaly hostující hráčky. Radka Niemczyková přesně namířila a rozradostnila všechny příznivce FBC. Po pár vteřinách ale využila obrovské chyby v ostravské obraně juniorka Natálie Lukášová a svým prvním gólem v dresu Bulldogs srovnala na 1:1. Takticky svázaný zápas pokračoval a až v posledních minutách první třetiny přidala branku i Kristýna Pospíšilová, která zakončila krásnou kombinaci a otočila zápas ve prospěch Buldoček.
Druhá třetina pokračovala v podobném tempu jako ta první. Ostravankám to ale směrem dopředu ztěžovala pevná a obětavá obrana domácích. Na 3:1 pro Bulldogs zvyšovala po přihrávce Lukášové Marie Jirková, pohybující se zcela sama před bránou. Po druhé třetině tak byly Brňanky ještě veselejší.
Pokud si fanoušci doposud branek příliš neužili, ve třetí třetině si spravili chuť. Hned po minutě hry zvýšily Buldočky na 4:1 a ostravské přestávkové plány byly v tu chvíli významně narušeny. Trvalo to ale přesně 40 vteřin a hosty vrátila do hry bývalá Buldočka Pavlína Bačová. Ostravanky ve třetí třetině roztočily útočné obrátky na maximum. Několikrát musela zasáhnout famózní Krištofová. V 56. minutě se při hře bez brankářky prosadila v brankovišti důrazná Veronika Rybičková a snížila na rozdíl jediné branky. Risk bez brankářky ale Ostravu nakonec přišel draho. Karolína Garguláková dokázala trefit z vlastní poloviny prázdnou bránu a zvýšila na 5:3. Utkání ještě pořádně zdramatizovala Pavlína Bačová, která svým druhým gólem v zápase snížila na 5:4. Naděje pro vicemistryně nakonec ukončila Marie Jirková dalším gólem do odkryté ostravské branky a stanovila konečné skóre 6:4 pro Buldočky.
Nyní čeká Buldočky přestávka až do 15. 12., kdy se představí na palubovce Třince. Po dobu této pauzy bude v Singapuru probíhat mistrovství světa žen, kam míří i Anna Brucháčková a za Slovensko Karolína Krištofová. Oběma Buldočkám budeme držet palce a těšíme se, až je znovu uvidíme v oranžovo-černém dresu.