Buldočky poprvé v historii porazily Tatran dvakrát za sezonu!

Předposlední zápas základní části zvládly ženy na výbornou, protože v hlavním městě přetlačily střešovický Tatran. Vůbec poprvé v historii ženské nejvyšší soutěže se Buldočkám podařilo porazit tohoto soupeře dvakrát za jednu sezonu a po 11 letech z toho bylo vítězství po základní hrací době.
Ondřej Smekal | 18.2.2024 | Ženy A

Buldočky otevřely skóre velmi rychle. Už ve 4. minutě se po riskantní rozehrávce Karolíny Stůjové prosadila střelou do horního rohu Anna Sigmundová a ukázala formu své formace, která šla v posledních zápasech významně nahoru. Buldočkám se následně podařilo ubránit i početní nevýhodu po faulu Evy Staré. Tatran byl sice střelecky aktivnějším týmem, ale Buldočky se prezentovaly takticky vyspělou hrou, která domácím nedovolovala dostávat se do vyložených šancí. Místo v brankovišti navíc střežila také opět ve skvělé formě chytající Martina Franková. Na jedno zakončení však byla přece jen krátká, a to když se před ní ocitla Linda Fuchsová, která se obtočila kolem Pospíšilové a backhandem nechytatelně zakončila. Stav 1:1 po první třetině sliboval zajímavé pokračování.
Ve druhé třetině se skóre sice nahnulo na stranu hostujících Bulldogs, ale nijak významně nenapovědělo, kdy by mohl ze STODOLA Arény odvést tři body do tabulky. Zhruba v polovině druhé části byla vyloučena Karolína Garguláková, jejíž trest se hráčkám Tatranu opět využít nepodařilo. Garguláková však po opuštění trestné lavice zavelela do útoku a ihned otestovala brankářku Drbalovou, která její střelu sice vyrazila, ale po zmatku před bránou domácích se mohla radovat Marie Jirková, protože střelu své spoluhráčky dopravila do sítě a vrátila vedení Buldočkám. Brněnské hráčky tak šly do šaten s mírnou výhodou.
Ve třetí třetině také udeřily jako první Buldočky. Po faulu na Veroniku Stuchlíkovou se rozehrávky ujala Žáková s Pospíšilovou a právě Michaela Žáková se z velké vzdálenosti trefila přesně za záda Elišky Drbalové. V 50. minutě navíc Žáková obrala Karolínu Stůjovou a spolu s Annou Brucháčkovou učebnicově vyřešila přečíslení 2 na 1, po němž sama zakončila, připsala si druhý gól v zápase a zvýšila už na 4:1 pro Bulldogs. Tatran šel ke konci třetiny do risku bez brankářky, čehož využila Karolína Garguláková a rozdíl byl už čtyřgólový. Ze strany domácího Tatranu ještě korigovala skóre nejproduktivnější týmová hráčka Lucie Želízková, ale to už na výsledku nic nezměnilo.
Buldočky před vyřazovacími boji vybojovaly psychicky důležité vítězství. Za týden je čeká poslední zápas základní části. I na ten budou muset vycestovat do Prahy, protože na Jižním Městě je přivítá o prvenství bojující Chodov. Utkání začíná 25. 2. ve 14:00 a sledovat ho můžete na platformě ceskyflorbal.tv.