Buldočky potvrdily roli favoritek, Liberec odjíždí s prázdnou

Ženský A tým po dvou týdnech nastoupil k extraligovému zápasu, na domácí půdě přivítal houževnatý Liberec. Přestože se domácí hráčky trápily v zakončení, zvítězily poměrně jasně 6:3.
Jakub Hanák | 13.11.2023 | Ženy A

Úvodní třetina nabídla plynulou hru bez mnoha přerušování. Buldočky byly více na míčku, ale dlouho nemohly najít recept na skvěle chytající Anetu Fryčovou. Aktivní hru Bulldogs však florbaloví bohové nakonec přece jen ocenili gólem, po akci nahraj-a-běž se prosadila Markéta Vlčková.
Ve druhé části se musela začít více soustředit také Karolína Krištofová, která v první třetině neměla téměř žádnou práci. Po čtyřech minutách hry vyrovnala liberecká Markéta Žbánková a hrálo se od píky. Buldočky však převzaly otěže zápasu zpět, své soupeřky dlouho vařily v jejich obranném pásmu a zaslouženě si vzaly vedení zpět. Po dobrém napadání sesterského dua Brucháčkových se k míčku dostala Anna a prostřelila Fryčovou. Tři minuty před koncem druhé části přidala uklidňující třetí gól Michaela Žáková. Zkušená útočnice obrala rozehrávající obránkyni Liberce o míček, v samostatném úniku nastřelila tyč, ale nic nevzdala, vykroužila se před branku a na druhý pokus se již nemýlila.
Třetí třetinu opět odstartoval gól Liberce, tentokrát se střelou tahem po standardní situaci prosadila spoluhráčka Anny Brucháčkové z ženské reprezentace, Karolína Klubalová. Ve 47. minutě jásala domácí lavička počtvrté, tentokrát pro Evu Starou. Ta nahradila v sestavě zraněnou Stuchlíkovou a velmi rychle dokázala nabídnuté šance využít. V 51. minutě se blýskla Karolína Krištofová, a to ani ne zákrokem, ale spíše výhozem. Její dlouhý míček se dostal až na hůl osamocené Terezy Peškové, která z brejku poslala míček pod víko a Krištofová si tak připsala první bod. V 53. minutě se pak prosadila Karolína Garguláková, pro kterou to byl (stejně jako pro Starou) první gól v letošní sezoně. V závěru ještě Liberec zásluhou zapomenuté Julie Opic snížil na 6:3, ale ani hrou bez brankáře už nedokázal z výsledkem zápasu nic udělat. Šest různých střelkyň se tak podepsalo pod důležitou výhru Bulldogs Girls, které se v tabulce posunuly na šesté místo a v pátek vyzvou pátý Tatran. Buďte u toho!