Buldočky na SportPointu padly s Chodovem

Buldočky šly do svého prvního domácího zápasu v nové sezóně po zajímavém a bojovném výkonu s vicemistrem z Ostravy, se kterým padly až po samostatných nájezdech. Chodov měl oproti nim pohodovější vstup do nového ročníku, když svěřenkyně Ondřeje Neumana zvítězily v Liberci vysoko 2:14.
Ondřej Smekal | 16.9.2023 | Ženy A

Už od prvních minut byla vidět chodovská převaha. Ve 2. minutě se totiž trefila Vendula Štolbová a otevřela tak skóre. Buldočky měly zvláště v úvodu problémy s velmi agresivním napadáním Chodova, které vyústilo ve druhou branku po střele Magdalény Pláškové. Domácí hráčky se dostávaly do velkých šancí jen zřídka, a tak Chodov vedl po první třetině zaslouženě 2:0.
Chodovanky využily v úvodních minutách druhé třetiny svoji přesilovku, když domácí obrana propadla ve snaze jít do rychlého protiútoku v oslabení. Podruhé v zápase se trefila Magdaléna Plášková a zvýšila na 3:0 pro hosty. Na 4:0 zvýšila talentovaná Lucie Baldreichová, která dostala krásnou přihrávku před bránu a po svém hattricku proti Liberci tak zaznamenala gól i ve svém teprve druhém zápase v Extralize žen. A ještě hůř bylo pro domácí Buldočky jen o pár vteřin později, protože zablokovanou střelu dorazila za Krištofovou Marie Havlíčková. Další gól ve druhé třetině, v níž byl k vidění velký počet vyloučení, už diváci neviděli.
I třetí třetinu začaly lépe hostující hráčky. Brněnské obraně unikla Nikola Skoková a tváří v tvář Krištofové se nemýlila a zvýšila na 6:0 pro Chodov. Dlouho to ale netrvalo a konečně se prosadily také domácí hráčky. Anna Brucháčková se rozhodla vydat se na výlet a gólovou střelou pozdravit Janu Christianovou, se kterou se setkala na posledním reprezentačním kempu. Buldočky se tak dočkaly zaslouženého čestného úspěchu. Další velké šance si domácí hráčky vytvořily v jedné z dalších přesilovek. Nejblíže ke gólu byla Bolfová, ale skvělou Christianovou v tento moment nepřekonala. To se jí podařilo až o pár minut později, když tečovala střelu Anny Brucháčkové. Na 7:2 z pohledu hostí zvýšila svým druhým gólem Nikola Skoková, kterou Buldočky nechaly dvakrát před bránou úplně volnou. Napodruhé už Krištofovou překonala. Na konečných 8:2 upravila Kateřina Kovaříková a Chodov i ve druhém zápase svého soupeře porazil vysokým rozdílem. Buldočky čeká za týden další domácí zápas a s ním i šance na reparát proti nováčkovi ze Třince.