Buldočky bojovaly, ale na vítězství to nestačilo

Ženský A tým padl s Vítkovicemi i ve třetím utkání čtvrtfinálové série. Tentokrát však byl jak výsledek, tak obraz hry mnohem lepší, přesto berou třetí bod do série hosté, kteří mají nakročeno k postupu.
Jakub Hanák | 11.3.2023
 
Buldočky hnala slušně zaplněná hala Sportpoint a bylo vidět, že domácí prostředí holkám svědčí. Vítkovice však potvrzovaly svou kvalitu a v desáté minutě otevřela skóre Barbora Husková. O dvě minuty později zvýšila na 2:0 Sára Seevaldová, Buldočky však nic nebalily a držely s Vítkovicemi krok.
Druhou třetinu začaly Buldočky v přesilové hře, kterou se jim podařilo využít. Sice se nejednalo o typický přesilovkový gól, ale i takové se počítají. Brucháčková obrala u mantinelu o míček jednu z Vítkovických, předložila jej před bránu a tam ho uklidila za Příleskou Tereza Pešková. Buldočky tak byly na dostřel. Jenže síly začínaly docházet a zkušenější soupeřky odskočily zásluhou Dominiky Buczek a Venduly Maroszové do trháku a po druhé třetině platil stav 4:1 pro hosty.
Na začátku třetí třetiny pak odskočily na rozdíl čtyř branek, trefila se opět Vendula Maroszová. V 52. minutě pak přidala šestý gól svého týmu Eliška Willmannová. Aspoň špetku naděje v zajímavý závěr však vykřesalo sesterské duo Brucháčkových, Anička z rohu našla před brankou čepel sestry Emy, která snížila na 2:6. Následně si Martin Czeczinkar vzal oddechový čas a riskl hru v šesti hráčkách. Buldočky však další gól nepřidaly, naopak hned třikrát inkasovaly. Konečné skóre tak bylo 2:9.
Bulldogs Girls se však nemusejí za svůj výkon stydět. Pochvala patří brankářce Markétě Hošek Markové, která pochytala mnoho obrovských šancí Vítkovic.
 
Série pokračuje v neděli čtvrtým zápasem, ve kterém si mohou Vítkovice zajistit postup do semifinále. Přijďte v 17:00 podpořit naše ženy, ať to Vítkovickým udělají co nejtěžší!