Bojovný výkon na body nestačil, Buldočky končí ZČ páté

Ženský A tým v posledním kole odcestoval do Prahy, kde se střetl s Chodovem. Dlouho vyrovnaný zápas Buldočky bohužel nedotáhly do vítězného konce a po prohře 5:3 končí základní část na páté pozici.
Jakub Hanák | 25.2.2024 | Ženy A

Vstup do zápasu však měly Buldočky, které do zápasu šly s vidinou v zázrak v podobě čtvrtého místa v tabulce, velmi dobrý. Již ve třetí minutě otevřela skóre Anna Brucháčková, která dokázala potrestat chybu domácích. V sedmé minutě našla Michaela Žáková Brucháčkovou podruhé a Buldočky vedly již 2:0. Avšak o minutu později snižovala Štolbová a v 16. minutě Buldočky o vedení přišly úplně, Frankovou překonala Lucie Baldreichová. Po první třetině tak platil stav 2:2.
Ve druhé třetině diváci na Jižním Městě dlouho čekali na gól, nezměnila to ani hostující přesilovka. Skóre se měnilo až ve 38. minutě, kdy překlopila váhy na stranu domácích Eliška Chudá. Zřejmě zlomový okamžik zápasu přišel o střídání později, jelikož čtvrtý gól Chodova vstřelila Barbora Vávrová. Do šaten se tak po dlouho vyrovnané třetině nakonec šlo za stavu 4:2 pro Chodov.
Zkušený domácí tým, který bojoval o první místo v tabulce, si v závěrečné části již dokázal své vedení pohlídat. Ve 46. minutě sice Michaela Žáková potřetí v zápase našla Brucháčkovou, která tak zapsala hattrick, ale na vyrovnání se Buldočky již nezmohly. Naopak kvůli dvěma vyloučením Anny Sigmundové v závěrečných minutách se nedostaly do klíčového tlaku, naopak v oslabení inkasovaly z hole Denisy Frantíkové.
Konečný stav 5:3 pro Chodov tak pro Buldočky znamená páté místo v tabulce, stejně jako v loňské sezoně. Nemění se ani soupeř pro čtvrtfinále – Buldočky si dají odvetu proti Vítkovicím, které si jako druhý nejlépe postavený tým základní části Bulldogs zvolily. Bližší představení soupeře můžete očekávat v průběhu týdne, čtvrtfinálová série odstartuje o víkendu na hřišti soupeře.