Z týmu je cítit síla, říká nejlepší nahrávač 1. ligy Zukal

Po šesti odehraných kolech se Buldoci drží na čtvrté příčce prvoligové tabulky. Výrazný podíl na tom má mimo jiné Adam Zukal, který s 10 asistencemi vévodí celé soutěži. S Adamem jsme si připravili rozhovor.
Jakub Hanák | 3.10.2023 | Rozhovor

Adame, vstup do sezony se povedl tvému týmu i tobě osobně. Jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezony?
Jak říkáš, vstup do sezóny se nám povedl. V srpnu jsme si nastavili nějaké fungování týmu, které se nám daří plnit. Kromě dvou menších zaváháních s Plzní a Českými Budějovicemi, kde jsme oba zápasy prohráli v prodloužení, tak předvádíme kvalitní výkony.
 
Tým se v létě mírně obměnil, nyní hra více stojí na vás mladých hráčích. Jsi spokojený se současným složením kádru?
Spokojený určitě jsem. Troufám si říct, že v současné chvíli máme dost široký a kvalitní kádr.
 
IMG_7703.JPGOproti loňsku Buldoci střílejí mnohem více branek, v průměru 8 na utkání. Tvému hernímu stylu by zaměření na útočnou hru mělo sedět, je to tak?
To je pěkná statistika, to jsem ani nevěděl. Je to tak, rád útočím. Celkově se chceme prezentovat ofenzivním florbalem a kvalitní hrou na míčku.
 
Máte za sebou vysoké výhry proti Hattricku s Letkou a vybojované, ale o to sladší, vítězství nad Kladnem. Jaká je nyní atmosféra v týmu?
Atmosféra v týmu panuje výborná. Výhra nad Hattrickem byla pro naše sebevědomí dost důležitá, kvůli zaváhání v Budějovicích. Od té výhry v derby jdeme zápas od zápasu a z týmu je cítit velkou sílu.
 
V současné chvíli vedeš celou 1. ligu v tabulce asistencí, v kanadském bodování tě najdeme v elitní pětce. Sleduješ individuální statistiky, nebo pro tebe mnoho neznamenají?
Upřímně to pro mě moc neznamená. Dřív jsem to sledoval víc, ale čím víc jsem se na to soustředil, tak tím horší výkony jsem předváděl.  Jsem rád, že můžu takhle pomoct týmu, ale je to především zásluha celé lajny.
 
Buldokům se letos velmi daří v přesilových hrách. Je to jedna z věcí, které věnujete na tréninku hodně času? Současný trenér Adam Konečný sám v přesilovkách dříve exceloval.
Neřekl bych, že přesilovce věnujeme nějak extra moc času, většinou ji zkusíme 1x týdně na konci tréninku. Je pravda, že Kony nám k přesilovce dost radí. Já sám jsem v přesilovce na jeho proslulé pozici, takže mi předává spoustu cenných zkušeností.
 
Nejlepšímu střelci Bulldogs, Adamu Vágnerovi, jsi nahrával na pět ze sedmi jeho gólů. Podařilo se vám přenést vzájemnou chemii z loňské sezony v juniorech do mužů?
Věřím, že povedlo. Vágus nedává jenom góly, ale odvádí v lajně dost tzv. černé práce. V útoku ještě s Lukášem Kučerou se nám zatím daří a snad ještě nějaké góly přidáme.
 
R5MB4005-DeNoiseAI-clear-(1).JPGKdyž jsme zmínili juniory, sledoval jsi jejich cestu za postupem do CE ligy?
Ano, sledoval. Byl jsem se podívat na třech domácích zápasech a ostatní jsem sledoval on-line. Musím přiznat, že mě kluci velmi překvapili, protože měli dost mladý tým, ale poradili si s tím skvěle. Je to velký úspěch také pro klub, protože se hráči budou poměřovat s nejlepšími týmy a budou lépe připraveni na mužskou kategorii. Ještě jednou gratuluji.
 
Jsi v maturitním ročníku. Jak těžké je skloubit školu s florbalem na takové úrovni?
Občas je to těžké, ale učitelé mi vycházejí vstříc. Vzhledem k tomu, že je začátek školního roku, tak se to zatím dá skloubit v pohodě. Období, ve kterém se bude blížit maturita a začínat play-off, očekávám náročnější.
 
Stíháš se ve volném času věnovat ještě něčemu dalšímu?
Volného času mám zatím poměrně dost. V rámci regenerace chodím do sauny. Když nejsem unavený, tak si jdu zahrát tenis. Rád se také zajdu dívat na ostatní brněnské sporty, třeba na hokej, basketbal, fotbal nebo házenou. Večer si rád pustím v televizi Ordinaci v růžové zahradě 2 nebo Love Island (smích).