Vidaillac prvními góly sestřelil Letku, Buldoci přezimují na prvním místě

Matyáš Bohuslav Vidaillac vstřelil svůj první gól mezi muži, hned na to přidal druhý a jelikož měl dobrou střeleckou formu i Filip Sedmera, Buldoci smetli Letku 9:4 a vrátili se na první místo prvoligové tabulky. Do nového roku tak vstoupí z nejlepší možné pozice.
Jakub Hanák | 20.12.2023 | Muži A

Zápas se však ze začátku nevyvíjel úplně dle představ domácích hráčů. V páté minutě si brankář Jakub Haltmar nešťastně srazil střelu Jana Vojáčka přímo do branky a hosté vedli 1:0. V desáté minutě však bylo srovnáno, junior Vidaillac nabral rychlost podél mantinelu a z úhlu přesnou střelou vymetl pavučinky v brance Tomáše Petra. Hned vzápětí pak z dobrého napadání vytěžil gól Adam Vágner a Buldoci bleskově otočili skóre.
Ve druhé třetině se tempo zápasu zvýšilo a přibylo i šancí na obou stranách. Vyloučení Kalouska potrestal po přesilovkové souhře David Svoboda a Letka vyrovnala. V polovině zápasu mohla jít zpět do vedení, ale míček se od horní tyče odrazil na brankovou čáru a z ní ven. Z následné akce na druhé straně pak pálil po hokejovém nápřahu Lukáš Gregr a bylo to 3:2 pro Bulldogs. O půl minuty později pak po skvělé nahrávce Šimona Czerneka střílel z dobré pozice Filip Sedmera a dokázal, že se mu nyní daří – 4:2. Ve 35. minutě sice snížil z trestného střílení Jan Vojáček, ale Buldoci tentokrát žádné drama nepřipustili. Před druhou sirénou se prosadili ještě Richard Kalousek, který těžil z dobrého napadání svých spoluhráčů, a Lukáš Mráz, který do sítě doklepl nepřesnou střelu Kalouska. Po 40 minutách tak platil stav 6:3.
Ve 46. minutě schoval svou střelu za obránce Martin Döhner a zdramatizoval utkání. Proti tomu však byl Petr Koláčný, který v následujícím střídání nejprve skvěle individuálně prošel do nebezpečných prostorů a následně dorazil střelu Zukala do branky, Buldoci vedli 7:4. V 52. minutě vstřelil svůj pátý gól z posledních dvou utkání Filip Sedmera a o chvíli později na něj navázal také Matyáš Bohuslav Vidaillac, který našel díru mezi prsty brankáře Tomáše Petra. Buldoci atakovali hranici desíti gólů, ale tentokrát jim to nevyšlo. Moc mrzet je to ale nemusí, po devatenácti kolech jim totiž přísluší první příčka v tabulce!