V sezóně chceme porazit někoho z TOP 4 a zase se přiblížit těm nejlepším, říká Pešková

Po sobotní výhře proti Bohemians to vypadá, že se Buldočky začínají dostávat do podobné formy, jako tomu bylo v minulé sezóně. V každém z předchozích tří zápasů se bodově prosadila také Tereza Pešková. Proti Znojmu i Vítkovicím obstarala gól a v sobotu v Praze asistencí pomohla otočit nepříznivý stav 0:1. S Terezou jsme si připravili rozhovor.
Ondřej Smekal | 9.10.2023 | Rozhovor

První otázka směřuje na minulou sezónu. Tým prošel značnou přestavbou a podařilo se mu proniknout do TOP 5, přestože se v předešlé sezóně zachraňoval až v baráži. Jak zpětně hodnotíš tuto sezónu?
Do sezóny jsme vstupovaly bez jakéhokoliv očekávání, ale od začátku se nám dařilo obírat o body soupeře, kteří na nás nebyli připraveni a často nás podcenili. Dařilo se nám vyhrávat dost zápasů a celkově jsme byly takový černý kůň soutěže. Nakonec se nám podařilo udržet 5. místo, ze kterého si nás potom vybraly Vítkovice, což nebyla úplně příjemná odměna za tu sezonu. Zpětně si myslím, že nás to všechny bavilo a hlavně motivovalo do dalších sezón.

Letos jsi úspěšně odmaturovala. Jak těžké bylo skloubit školu s florbalem?
Bylo to v pohodě. Do školy jsem se učila pořádně až 3 týdny před maturitou a v tu chvíli jsem vynechala pár tréninku. Ale všechno se dá nějak domluvit a stíhat, i když třeba ne vždy na sto procent.

R5MB0702-DeNoiseAI-clear.JPGTým se letos zúčastnil turnaje Czech Open, a to v kategorii Elite, kde se potkal s těmi nejlepšími soupeři, jako je třeba Pixbo. Co to podle tebe týmu dalo?
Pro nás to byly určitě skvělé zápasy před začátkem ligy, ve kterých jsme mohli zkoušet spoustu herních prvků. Všechny zápasy nám ukázaly, co nám ještě chybí. No a Pixbo... to nám zase předvedlo, jak hrají nejlepší týmy na světě. Celkově si ale myslím, že jsme se v elitní kategorii neztratily a těšíme se (snad) za rok.

Jaké jsou cíle pro tuto sezónu a co říkáš na její dosavadní průběh?
Cílem pro tuto sezónu je se znovu udržet v nejlepších 5 týmech soutěže a zároveň navázat na cíl z minulé sezony, který se nám loni nepodařilo splnit, a to vyhrát nad někým z TOP 4 (Chodov, Vítkovice, Tatran, Ostrava). Sezónu jsem nezačaly úplně nejlíp (viz výhra s Třincem až v prodloužení, trápení se Znojmem), ale doufáme, že se postupně zvedneme jak v hlavách, tak na hřišti a zase se o kousek přiblížíme tem nejlepším.

Momentálně hraješ v první formaci. Jak se ti v ní hraje?
Na zápas s Bohemkou se výrazně promíchaly lajny a myslím, že to týmu dodalo potřebný impulz. Přestože jsme spolu takhle nikdy nehrály, tak nám to v zápase fungovalo a uvidíme, jak nám to půjde dál. Každopádně, když hrajeme s Lili spolu, tak je vždycky všechno v pohodě. (smích)

Je nějaký zápas v rámci letošní sezóny, na který se těšíš úplně nejvíc?
Určitě to budou zápasy s Židenicemi, které loni v extralize nebyly a my si tak nemohly zahrát Brněnské derby, které má vždy tu správnou atmosféru. Pokud budete mít čas tento víkend 14. 10. v 18:30, tak nás můžete dojít podpořit na derbíčko. Budeme rády!

Čemu se ráda věnuješ ve volném čase?
Pokud nejsem na tréninku nebo ve škole, tak buď sleduji různé sporty (formule, hokej, fotbal...), nebo si jdu rovnou nějaký zahrát. A taky si ráda zajdu sednout na pivko s kamarády :))

Máš nějaký florbalový, nebo obecně sportovní vzor?
Přímo florbalový vzor nemám, ale když se bavíme o sportovním, tak to bude David Krejčí. Líbí se mi jak jeho hokejové dovednosti, tak i jeho lidská stránka. Doufám, že ho ještě uvidíme na domácím MS příští rok.