Třetí výhra v řadě! Buldoci zdolali v odvetě čtvrtfinále Kladno

Buldoci po dvou vysokých výhrách stanuli na domácí palubovce proti Kladnu. O zápletku bylo postaráno, protože právě Kladno bylo týmem, který minulou sezónu překvapivě vyřadil Buldoky ve čtvrtfinále playoff.
Ondřej Smekal | 1.10.2023 | Muži A

Na začátku zápasu kontrolovalo Kladno hru lepším projevem na míčku a domácí se snažili útočit z protiútoků. Šance Kladna se ale dařilo domácí obraně likvidovat a skvěle zachytal i brankář Koudelka. Skóre tak nakonec otevřeli domácí Buldoci po střele Richarda Kalouska. O necelé dvě minuty později zvýšili Buldoci na 2:0 nádhernou kombinací po ose Kalousek-Gregr-Svatoň. Minutu před koncem první části našel ještě Lukáš Gregr před bránou Richarda Kalouska, který zvýšil na 3:0 a přidal svůj druhý gól v zápase.
Druhou třetinu začali gólem Buldoci, ale Kalouskův michigan nakonec nebyl v souladu s pravidly a gól nebyl uznán. Mladý Buldok si tak musel na hattrick ještě počkat. Kladno se dostalo zpět do utkání v přesilové hře, kterou využil Tomáš Svačinka. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po vyloučení Matěje Stůje přesilovku využil i Adam Vágner a vrátil domácím tříbrankové vedení. Osvědčená gólová spolupráce Svatoň-Gregr-Kalousek se podepsala i pod pátým gólem Bulldogs. Richard Kalousek tak ve svém teprve druhém zápase v 1. lize mužů dokonal hattrick a později byl zvolen i hráčem utkání. O dvě minuty později se ještě proletěl obranou hostů Petr Vaverčák, položil si i brankáře a zakončil bez problému do odkryté sítě.
Kanonýři do třetí třetiny vstoupili ve vysokém tempu ve snaze nepříznivý vývoj zvrátit. Pět minut po startu třetí třetiny snížil opět Tomáš Svačinka. Jak plynuly další minuty, zápas se stával více a více vyhroceným. To vyústilo v několik vyloučení na straně Kladna. Zvláště škaredé zákroky Matěje Stůje zvedaly domácí fanoušky ze sedadel. Osobní trest dostal nakonec i kladenský trenér Dušan Přívara a musel opustit halu. Buldoci ale dlouhou přesilovku nevyužili, a tak dali Kladnu možnost zápas zdramatizovat. Nejprve Daniel Fišer snižoval na 3:6 a skóre na konečných 4:6 upravil svým třetím gólem v zápase Tomáš Svačinka. V závěru měl ještě příležitost Petr Vaverčák, ale trestné střílení neproměnil.
Buldoci potvrdili dobrou formu z posledních zápasů, ukázali, že na SportPointu letos body neztrácí a v neposlední řadě oplatili Kladnu vyřazení v loňském čtvrtfinále.