Tentokrát obrat nevyšel, muži padli v nájezdech a rozhodne se v Brně

Buldoci museli opět dotahovat velkou ztrátu ze začátku zápasu, což se jim sice podařilo, ale štěstí v nájezdech se přiklonilo na stranu domácího Kladna. Série se tak vrátí do Brna, kde se ve středu od 19:00 rozhodne.
Jakub Hanák | 12.3.2023

První slovo měli v zápase Bulldogs, kteří poprvé v sérii vstřelili první gól zápasu. Jeho autorem byl Matěj Surkoš. Jenže poté přišla kanonáda od Kanonýrů. Nejprve vyrovnal Tomáš Chroust a následně Kladno díky dvěma gólům Marka Veselého a trefě Jakuba Bohuslávka odskočilo do vedení 4:1. V závěru třetiny pak mírně zlepšil nepříznivý stav brněnský Michal Pešák, do šaten se tak šlo za stavu 4:2 pro domácí.
Ti si však vzali ve druhé části tříbrankový náskok zpět, po přesné teči se mohl radovat Dominik Janda. Velmi důležitá však byla pro Buldoky 30. minuta hry, protože se jim v ní podařilo hned dvakrát skórovat. Nejprve Ponomareva prostřelil Adam Zukal, na kterého navázal o půl minuty později Michal Valachovič. Brno poté přežilo oslabení a zásluhou nejproduktivnějšího muže základní části Lukáše Mráze srovnalo. Stav 5:5 však příliš dlouho nevydržel, ještě před přestávkou se prosadil domácí Jakub Bohuslávek a Buldoci tak vstupovali do třetí periody s jednobrankovou ztrátou.
Sice to trvalo, ale Buldokům se opět podařilo vyrovnat, tentokrát ani nemuseli jít do hry v šesti. Po nahrávce Mráze se trefil tři minuty před koncem Filip Sedmera. Stejně jako ve třetím utkání série 60 minut nerozhodlo a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm byli Buldoci aktivnější a byli velmi blízko rozhodující trefě, ale štěstí tentokrát stálo při domácích a ani bonusových 10 minut žádnou trefu nenabídlo.
Štěstěna zůstala na straně Kanonýrů také při nájezdech. Po první sérii domácí vedli 2:0, když oba brněnští exekutoři orazítkovali tyčku. Buldokům se podařilo srovnat, ale v rozhodující páté sérii ukončil zápas Jakub Bohuslávek.
 
Buldoci tak prohráli 7:6 po nájezdech a série se vrátí do Brna, kde se ve středu od 19:00 rozhodne o postupujícím. Všichni jste srdečně zváni!