Šlágr kola pro Bulldogs! Otrokovicím muži nasypali 8 gólů

Důležité tři body po skvělém týmovém výkonu. Buldoci v Otrokovicích napravili zaváhání s Hradcem a vrátili se na druhou příčku v tabulce, příští víkend si to pak s Ústím rozdají o tu první.
Jakub Hanák | 5.11.2023 | Muži A

V první třetině sice měli Buldoci opticky více ze hry, ale Otrokovice se dostaly jako první do vedení. Ladislav Gál si vynutil ztrátu u půlky a sám zakončil svou akci gólem. Tempo se postupně zvedalo a závěr úvodní třetiny byl ve znamení hry nahoru dolů. Z té domácí vytěžili další gól, po nahrávce Kubíčka se podruhé prosadil Gál.
Ve druhé třetině dokázali Buldoci svou aktivitu přetavit v góly. Hned po 41 vteřinách poprvé překonal Kohúta v domácí brance Lukáš Gregr, který předvedl naprosto neskutečnou backhandovou střelu. Ve 24. minutě pak střelou z větší vzdálenosti vyrovnal Lukáš Mráz. Otrokovice si mohly vzít vedení zpět, ale Koudelku podržely hned dvakrát během krátké chvíle jeho tyčky. Ve 29. minutě prolomil své střelecké trápení z posledních zápasů Michal Valachovič a překlopil zápas na stranu Bulldogs. Ve 31. minutě si pak skvěle odskočil Adam Zukal a z první poslal nahrávku Lukáše Kučery do sítě. V závěru druhé části přidal pátý gól Buldoků Lukáš Mráz a do šaten se tak šlo za úplně jiného stavu, než po první třetině.
Důležité bylo, že se Buldokům podařilo zvládnout vstup do třetí periody. Otrokovice nepustili do šancí, naopak ze standardní situace se se štěstím prosadil Adam Zukal. Brněnský útočník z rohu hledal nabíhajícího si Vaverčáka, ale míček se od hole domácího obránce odrazil za záda bezmocného Kohúta. Panthers přitvrdili v soubojích, k vidění byla i hra 4 na 4, ale skóre se změnilo až v 51. minutě. Za aktivní hru byl gólem odměněn Vlastimil Červenka. V 56. minutě pak sebral již unaveným hráčům Otrokovic vítr z plachet Martin Svatoň, který ukořistil míček na středu a svižnou střelou zápěstím zvýšil na 7:3. Domácí následně zkusili hru v šesti, ale do prázdné branky poslal míček dnes velmi aktivní a bojovný Adam Vágner, který se v průběhu zápasu dokázal dostat domácím hráčům i fanouškům pod kůži. Poslední slovo sice měl domácí František Vykopal, ale to už Buldoky moc mrzet nemuselo, z Otrokovic vezou tři body za výhru 8:4!
 
Příští víkend přijede do Brna Florbal Ústí, aktuální lídr 1. ligy. Jednoho lídra Buldoci dnes sesadili, dokážou to i podruhé? Buďte u toho!