Semifinále preview: muže čeká Ústí

Po skalpu Chomutova Buldoci narazí na dalšího severočeského soupeře – Florbal Ústí. Co můžeme od této série očekávat a jak to vidí hlavní trenér Adam Konečný?
Filip Křenek | 13.3.2024 | Muži A

Letošní sezona 1. ligy mužů je velmi vyrovnaná, což dokazovaly i všechny čtvrtfinálové série. V jedné z nich Buldoci dokázali po 4 vyrovnaných utkáních přetlačit Chomutov, ve druhé to byli zase ústečtí florbalisté, kteří uspěli proti Znojmu. A právě vítězové těchto dvou sérií se nyní mohou těšit na vzájemné měření sil.
Pokud jste nestrávili poslední týden v jeskyni, nemohlo vám uniknout počínání Bulldogs proti Chomutovu. V domácím dvojzápase sice ještě nepadalo tolik branek a Chomutov dokonce dokázal jeden zápas Buldokům vzít, ale o týden později, na chomutovské palubovce, se konečně znovuzrodila útočná síla brněnského celku, který v posledních dvou zápasech série vstřelil celkem 16 branek a ukončil tak Chomutovu sezonu. S přehledem nejproduktivnějším hráčem série byl veterán ve službách Bulldogs Lukáš Gregr, který si ve 4 zápasech připsal 9 bodů (6+3), z toho i jeden hattrick. Mezi další významné bodové koordinátory buldočího triumfu patřili Koláčný, Svatoň a Kalousek (v tomto pořadí s 6, 5 a 4 body). Ve většině utkání byl také Buldokům oporou v bráně místy až nebeský Martin Koudelka, který odchytal v sérii 11 třetin, z nichž v 5 nedostal ani gól.
Foto-9.jpgNa druhé straně je tu Florbal Ústí. To má za sebou náročnou sérii se Znojmem. Ústečtí sice zvládli postoupit bez jediné prohry, ale všechny tři zápasy byly velice vyrovnané a mohly skončit jakkoliv. Nepadalo moc gólů, což se také podepsalo na individuálních statistikách hráčů. Tím nejlepším na straně Ústí byl však tradičně Jakub Kolstrunk, který nasbíral 5 bodů. Kromě něj však u nikoho o nějaké velké střelecké formě hovořit nemůžeme. Ústecké, když to bylo potřeba, podržel v bráně solidní Dominik Hrabě, který bude jasnou jedničkou i pro sérii proti Bulldogs.
Oba týmy si v základní části letošní sezony vyměnily bodové zisky po dvou shodných výsledcích 6:5. Vždy však vyhrál hostující tým. Buldoci skončili po 26 zápasech o 2 body před Ústím, které se tak muselo spokojit se 3. místem. Severočeši ke konci základní části spíše formu ztráceli, než nabírali, ale i přesto dokázali v posledním kole přesvědčivě udolat Budějovice a vítěznou náladu si přenést i do čtvrtfinálové série proti Znojmu. Platí však, že posledním týmem, který dokázal Ústí zdolat byli právě jejich semifináloví soupeři – Bulldogs Brno, a to ve 24. kole.
Dá se očekávat, že semifinálová série bude ještě vyrovnanější, než ta čtvrtfinálová, ale Buldoci do ní budou i přesto vstupovat jako mírní favorité. Těšit se můžeme na velkou bitvu mezi dvěma ambiciózními celky, plnou tvrdých soubojů, velkých gólů a senzačních fanoušků. Vítězný tým této série nakoukne do finále play-off 1. ligy mužů, kde se střetne se šťastnějším ze série Kladno – Otrokovice. Celé to roztočíme již v sobotu 16.3. na domácí půdě, tak přijďte naše muže osobně podpořit a nenechte se připravit o tuto drsnou válku mezi jižní Moravou a severními Čechami.
 

Krátké hodnocení čtvrtfinálové série s Chomutovem a výhled na semifinále přidává hlavní trenér Adam Konečný:

 
Buldoci mají za sebou úspěšné čtvrtfinále s Chomutovem, tři ze čtyř zápasů však byly velmi vyrovnané. Jak bys tuto sérii zhodnotil?
 
Série s Chomutovem nám po dlouhé době ukázala, že tam někde vzadu máme perfektního týmového ducha, který když se projeví – je velmi těžké zastavit náš progres v utkání. V několika zápasech sezony jsme s tím bojovali a jsem rád, že se to objevilo hned ve čtvrtfinále a doufám, že to už nezmizí. Celkově sérii hodnotím velmi pozitivně. Rostli jsme s každým zápasem, dokázali jsme reagovat na taktické pokyny a především jsme hráli florbal, kterým se chceme prezentovat.
 
Co se pro semifinále nemění, je cesta na sever, tentokrát však do Ústí nad Labem. Vzájemné zápasy v základní části byly vyrovnané, co očekáváš od střetnutí tabulkových konkurentů v této fázi sezony?
 
Druhý se třetím, to bude určitě skvělý souboj. S Ústím to máme letos 50/50 a budeme chtít opět ukázat, co v nás doopravdy je. Očekávám, že ani jeden tým nebude hrát zataženě a budeme předvádět útočné zápasy plné brejkových situací a férových soubojů. V neposlední řadě očekávám, že do každého zápasu půjdeme s respektem a pokorou k soupeři a utkání.
 
Sérii zahájíme domácím dvojzápasem na Sportpointu. Co bys vzkázal fanouškům, kteří si najdou cestu na halu a budou Buldoky podporovat?
 
V prvních zápasech čtvrtfinále jste všichni byli našim sedmým hráčem na hřišti a vaše síla nás podporovala až na střídačku. Moc se na váš těšíme a budeme potřebovat udělat na SportPointu společně pořádný kotel.
Díky, že nás podporujete. My budeme nastaveni jak nejlépe umíme a společně do toho vlítneme.