Sedm gólů v síti Chomutova znamená druhou čtvrtfinálovou výhru

Čtvrtfinálová série se za nerozhodného stavu 1:1 přesunula do Chomutova. Velmi důležitý druhý bod v sérii urvali Buldoci, kteří porazili Severočechy vysoko 7:1 a zítra mohou postoupit do semifinále.
Jakub Hanák | 9.3.2024 | Muži A

Jako první se však prosadili domácí, hned po dvou minutách hry prostřelil Martina Koudelku Vojtěch Bernas, který doklepl do brány Štěrbův pas a bylo to 1:0. O vyrovnání se postaral v 18. minutě kapitán Jakub Marek, který se postavil k trestnému střílení a zkušeně jej proměnil. Přesně minutu před první sirénou pak potvrdil skvělou formu své formace Richard Kalousek, který tak za asistence Lukáše Gregra překlopil zápas na stranu hostů.
Druhá třetina patřila hlavně Buldokům. Ti Chomutov přestříleli 10:4, avšak prosadit se dokázali jen jednou. Třetí gól přidal ve 28. minutě Adam Zukal, který stál na konci kombinace s Jakubem Markem.
Do třetí periody tak Buldoci vstupovali s vedením 3:1. Důležitý moment přišel ve 46. minutě, kdy přidal čtvrtý gól Petr Koláčný, a Chomutov byl nucen hru více otevřít. Hostující tým mohl díky tomu navyšovat vedení. Ve 47. minutě se podruhé tváří v tvář brankáři Frühbauerovi postavil Jakub Marek, tentokrát ale na chomutovského maskovaného muže nevyzrál. V 53. minutě při hře 4 na 4 zvýšil svou druhou trefou Petr Koláčný a Bulldogs měli dobře nakročeno k druhému bodu v sérii. Domácí se s tím pokoušeli ještě něco udělat, po oddechovém čase zkusili hru v šesti. Místo snížení však přišla trefa do prázdné brány, kterou Petr Koláčný završil svůj hattrick. Finální podobu dal výsledku Lukáš Gregr, který přidal sedmou trefu ve Frühbauerově svatyni.
Po výhře 7:1 tak mají Buldoci možnost sérii zítra ukončit. Držte jim od 16:00 palce!