Se vstupem do sezony jsme spokojení, reprezentace je super, říká Vitek

První polovina základní části 1. ligy mužů je za námi. Tu druhou Buldoci zahájili vítězně a nyní se nacházejí na první příčce ligy. Uplynulou část sezony jsme rozebrali se slovenským reprezentantem Jakubem Vitkem.
Jakub Hanák | 22.11.2023 | Rozhovor

Kubo, v neděli ve Znojmě jste vstoupili do druhé poloviny základní části. V tabulce jste aktuálně první, s dosavadním průběhem sezony tak musíte být spokojeni. Je to tak?
 
So vstupom do sezóny sme spokojní, prvé miesto sme pred začiatkom sezóny určite nečakali. Dôležitá časť sezóny je však pred nami a na to sa musíme sústrediť najviac.
 
Jako první a zatím jediný tým jste již překonali hranici 100 vstřelených branek, máte také nejlepší přesilovky. Je útočná hra tím, čím se chcete prezentovat a na čem svou hru stavíte?
 
Naša hra je postavená určite na strieľaní gólov. Zápasy chceme vyhrávať práve tým že dáme viac gólov ako súper. Až na pár zakopnutí sa nám to zatiaľ darí výborne 🙂
 
Z pozice obránce tolik bodů nesbíráš. Popsal by ses jako hráče, který myslí primárně na obranu, nebo rád podporuješ útok?
 
Útok rád podporím, ale uvedomujem si že to úplne moja úloha nieje a sústredím sa najviac na rozohrávku a obranu.
 
V minulé sezoně jsi společně s kapitánem Markem nevynechal jediný zápas v základní části a play off, letos jsi chyběl jednou kvůli reprezentačnímu soustředění. Co je receptem na tak dokonalou účast na zápasech?
 
Asi na to nemáme s Vincom (Jakubem Markem, pozn. red.) konkrétny recept, hlavné je zostať bez zranení. Ja som sa našťastie zranil minulý rok až po sezóne, verím že túto sezónu budeme zase zdraví ako tú minulú.
 
V týmu vznikla početná slovenská kolonie, kromě stálice Lukáše Mráze jsou na soupisce také Roman Chovan, Jakub Repka a Matej Galajda. Držíte jako Slováci více spolu, nebo to na to nemá vliv?
 
S chalanmi zo Slovenska si rozumieme, ale držíme spolu rovnako ako s ostatnými. Romana však poznám od starších žiakov, takže ten ma otravuje najviac zo všetkých aj mimo florbalu 🙂
 
Když mluvíme o Slovensku, nejde nezmínit, že jsi byl nominovaný na několik reprezentačních akcí. V roce 2021 jsi absolvoval juniorské mistrovství světa a nyní máš za sebou různá soustředění se seniorskou reprezentací. Co to pro tebe znamená a co ti tato soustředění přinesla? 
 
Je to super pocit reprezentovať svoju krajinu, na majstrovstvá sveta budem spominať vždy v dobrom, aj keď nám priliš nevyšli. Sústredení s mužskou reprezentáciou si veľmi vážim a je to výborná skúsenosť porovnať sily s hráčmi z iných líg.
 
Kromě florbalu se věnuješ také studiu. Co vlastně studuješ a jak stíháš spojit školu s florbalem? Věnuješ se ve svém volnu něčemu mimo florbal?
 
Študujem ekonomiku podniku na VUT a keďže niesme profíci tak sa štúdium dá dobre skĺbiť s večernými tréningami. Vo voľnom čase si najradšej zahrám tenis, trávim čas s najbližšími alebo si zahrám akúkoľvek hru s Falátom (Matějem Faltusem, pozn. red.).
 
Který soupeř z 1. ligy je pro tebe nejvíce/nejméně oblíbený?
 
Najradšej hrám proti Hattricku alebo Chomutovu, mestské derby má vždy iný náboj ako ostatné zápasy. V Chomutove je dobrý povrch a super atmosféra. Najmenej obľúbený súper je určite Znojmo, florbalovo sa proti nim nehrá dobre a zápasy byvajú vždy vyhrotené. Aspoň majú dobrú halu 🙂
 
Jaký povrch máš nejradši? Máš nějakou halu, na kterou se vždy velmi těšíš?
 
Preferujem asi akýkoľvek povrch kde loptička nerotuje a neskáče, takže napríklad parkety v Chomutove, guma na VUT alebo v Znojme.
Díky za rozhovor!