První zápas roku mužů za tři body. Buldoci přemohli Orku a zůstávají první

Buldoci přijeli do Mladé Boleslavi jako favoriti a svoji roli naplnili. Už od první minuty se drželi ve vedení a nakonec dokráčeli k dalším třem bodům, které jim alespoň na nějaký čas dávají pohodlný pětibodový polštář na čele tabulky 1. ligy mužů.
Ondřej Smekal | 7.1.2023 | Muži A

Skóre zápasu otevřeli Buldoci už po 36 vteřinách. Pešák v obraně vypíchl míček a do protiútoku zavelel Czernek s Vidaillacem a právě Matyáš Bohuslav Vidaillac překvapil nepřipraveného brankáře Zeteka. Snový začátek Buldoků podtrhl o minutu později Richard Kalousek, který zakončil krásnou kombinaci Svatoně a Gregra a zvýšil na 2:0. Stejný hráč zvýšil v deváté minutě na 3:0 po efektním Zorro tricku. A když po Zukalově přihrávce zvyšoval na 4:0 Adam Vágner, bylo to už na Orku (a zvlášť na brankáře Zeteka) příliš. Čelákovičtí si vzali time-out, jehož součástí bylo i střídání v brankovišti. Pozici mezi třemi tyčemi zaujal Vojtěch Žáček. Situaci se Orce skutečně podařilo stabilizovat a do konce třetiny již neinkasovala. Potřebný impuls navíc dodal svému týmu kapitán Jakub Doutnáč gólem na 1:4. Za tohoto stavu se týmy rozešly do šaten.
Čtyřbrankový náskok si vzali Buldoci začátkem druhé třetiny zpět. Adam Vágner se pokusil napodobit Kalouskovo pohledné zakončení z první části zápasu, ale Žáčka nepřekvapil. Odražený míče do brány dostal Valachovič. Nadále byla druhá třetina pod gólovou nadvládou domácích. Nejprve po laserově přesné Špalkově přihrávce snížil Němeček, střelou z osy hřiště poté snížil Bárta a buldočí náskok se tenčil. A když na konci druhé třetiny zaskočil bývalý Buldok Adam Zoubek Martina Koudelku střelou z úhlu do horního rohu, bylo zaděláno na pořádně dramatickou třetí třetinu.
V té však Buldoci ukázali zkušenost a nejen že náskok udrželi, ale dokázali ho i navýšit. Po dvou minutách zřejmě přestalo Miroslava Kladiva bavit dívat se na to, jak na tabuli svítí skóre 4:5. Převzal míček od Kalouska a ránou z dálky se zapsal na střeleckou listinu zápasu. Oba týmy měly ve třetí třetině dostatek střel, ale jak Koudelka, tak Žáček si s většinou z nich dokázali poradit. Gólový účet utkání uzavřel Adam Zukal a z přihrávajícího Kalouska udělal čtyřbodového hrdinu. A byl to právě mladý Buldok, který po čtyřbodovém vystoupení převzal zaslouženou cenu pro nejlepšího hráče svého týmu.
Další zápas hrají Buldoci v neděli 14. 1. v 18:00. Na SportPoint přijedou brněnští Gullivers, a tak bude jistě o zábavu postaráno. Pokud vám nebude brněnské derby stačit, budeme moc rádi. V 15:00 totiž odehrají svůj klíčový zápas sezony i ženy, které vyzvou Olomouc. Dorazte na SportPoint a vytvořte u obou zápasů nezapomenutelnou atmosféru, která pomůže oběma týmům k důležitým výhrám!