Neskutečný obrat! Muži ve čtvrtfinále vedou

Po první třetině to vypadalo velmi bledě. Stav 0:3 však Buldoci postupně smazali a 19 vteřin před koncem rozhodl Petr Vaverčák, že první bod ve čtvrtfinálové sérii do Chomutova neodcestuje.
Jakub Hanák | 2.3.2024 | Muži A

Zápas pro Buldoky nezačal vůbec dobře. Již po minutě hry se prosadil chomutovský Jakub Holovej a v šesté minutě zamířil přesně po zemi k tyči Petr Linc. Ještě hůř bylo v 11. minutě, kdy do míčku šikovně plácl Jan Fator a vypadalo to, že Martina Koudelku vyžene z branky. Ten v ní nakonec za podpory spoluhráčů zůstal a hra domácího týmu, hnaného hlasitými tribunami, se začala postupně zlepšovat. Po první třetině však platil stav 0:3.
Do té druhé Buldoci vstoupili lépe a tvořili tlak na hostující obranu, chyběla však přesnost a klid v zakončení. Světlou výjimkou byla situace ve 25. minutě, kdy Lukáš Mráz vzal řešení standardní situace před brankovištěm na sebe a šikovně prostřelil blok Chomutova. Po zbytek druhé třetiny však diváci na hale Sportpoint další branku neviděli, oba brankáři se činili. A tak byl stav po 40 minutách 1:3.
Také ve třetí třetině se Buldoci ze začátku střelecky trápili, všechny tutovky pochytal skvělý Frühbauer. Zároveň se na druhé straně rozchytal také Martin Koudelka, který musel hasit nesčetně brejků a protiútoků. Zlom přišel na konci 52. minuty, kdy se po secvičené standardní situaci prosadil Richard Kalousek. Buldokům snížení na 2:3 vlilo krev do žil a bušili na chomutovskou obranu čím dál více. Zaslouženě tak přišlo 4 minuty před koncem vyrovnání – Martin Svatoň vybojoval balon, potáhl jej a poté nabil Lukáši Gregrovi, který propálil Frühbauera. Pokud jste si mysleli, že po tomto gólu hala musí samou radostí diváků spadnout, tak jste ještě nevěděli, co přijde v samotném závěru. Nepozornosti hostující obrany využil Lukáš Gregr, který rychle rozehrál standardku a našel na zadní tyči volného Petra Vaverčáka, který 19. vteřin před sirénou uklidil míček do brány. Buldoci tak dokonali obrat a utkání, ve kterém vedli pouhých 19 sekund, dotáhli do vítězného konce.
Série pokračuje již zítra, ve stejný čas, tedy v 17:00, čeká oba týmy odveta. Přijďte podpořit Buldoky!