Návrat ztraceného syna! Ze Superligy se vrací Koláčný

Před Vánoci hlásí Buldoci předčasný dárek – zatím na měsíční hostování se vrací odchovanec klubu, vítěz Livesport Superligy a juniorský mistr světa, Petr Koláčný!
Jakub Hanák | 22.11.2023 | Muži A

Jako posilu na prosincové tuhé boje přivedli Buldoci opravdovou hvězdu – Koláčný se okamžitě řadí mezi hvězdy 1. ligy mužů. Vítěz Superligy s Boleslaví má za sebou náročnou sezonu – loni kvůli zranění kolene stihl odehrát pouze čtyři utkání v nejvyšší soutěži. Po náročné rekonvalescenci se do sestavy jednoho z favoritů Superligy vrátil, a přestože nedostával mnoho prostoru, v průměru na hřišti za zápas strávil pouze 7 minut, ukázal, že umí být velmi efektivní. V 10 odehraných zápasech posbíral 7 bodů (6+1). Jeho další předností je univerzálnost – ačkoli začínal jako útočník, postupně se z Petra Koláčného stal univerzál typu Lukáše Mráze – zahraje v obraně, na centru nebo i na hrotu útoku.
DSC04197.jpgKoláčný s florbalem začal v roce 2008 v našem klubu. Postupně prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do mužů, za které jako junior debutoval v roce 2017. Po dvou sezonách strávených v Superlize v dresu Bulldogs však po pádu brněnského klubu do nižší soutěže přestoupil do tehdy superligových Otrokovic. Na svůj mateřský klub ale nezanevřel a formou střídavých startů pokračoval u Bulldogs i nadále, a to do nedohrané sezony 2020/21. Následoval přestup do ambiciózní Mladé Boleslavi, se kterou ovládl českou nejvyšší soutěž. Bohužel kvůli zranění sezonu 2022/23nedohrál a letos se pohyboval na hraně základní sestavy. Po vzájemné domluvě obou týmů jej Mladá Boleslav uvolnila na měsíční hostování do Brna, kde dostane více prostoru se rozehrát.
Koláčný není pouze mistrem Livesport Superligy, ale také juniorským mistrem světa. Brněnský odchovanec byl nedílnou součástí týmu, který v kanadském Halifaxu v roce 2019 vybojoval historický úspěch – zlaté medaile. Na pozvánku do seniorské reprezentace však zatím i kvůli zranění čeká.

A jak se na svůj návrat těší sám hráč? "Mám obrovskou radost, jak rychle proběhla komunikace mezi oběma kluby a já (pro mě trochu nečekaně) můžu naskočit už tuto neděli proti Českým Budějovicím. Nečeká nás nic lehkého. Na několika domácích zápasech jsem tuto sezónu byl a atmosféra na nich byla vždy vynikající. Proto se už těším jak si znovu zahraji florbal v městě, kde jsem se narodil a za klub, který mě vychoval. Vidíme se v neděli!"