Návrat na Vodovu si Buldoci osladili. Před domácími diváky vybojovali mečbol

Po více než roce Buldoci odehráli domácí utkání ve STAREZ Aréně Vodova. Naposledy zde hráli ještě v lednu roku 2023, kdy hostili Chomutov. Návrat do známého prostředí se domácím podařil s vítězným koncem. Ve třetím zápase barážové série totiž přemohli pardubické Sokoly a od návratu do Superligy je nyní dělí jediná výhra.
Ondřej Smekal | 27.4.2024 | Muži A

V úvodu zápasu Sokoli Buldoky vyškolili v efektivitě. Přestože byli domácí aktivnější a častěji v držení míčku, skóre otevřel Petr Křinka. Ten na konci 6. minuty udeřil hned z první pardubické střely a proměnil početní převahu. Druhou branku Pardubic přidal navíc ve 12. minutě Milan Bína a s domácími začínalo být zle. Do zápasu je však vrátila snižující branka Lukáše Mráze, který dostal míček na vlastní polovině a v mžiku vytvořil přečíslení 3 na 1, které sám zakončil. Více gólů v první třetině už diváci neviděli, a tak se šlo do šaten za stavu 2:1 pro Pardubice.
Takticky svázaná bitva pokračovala i ve druhé třetině. Pardubice se soustředily převážně na defenzivu a úsporu času přihrávkami na vlastní polovině, zatímco Buldoky to táhlo dopředu. Ke stupňování brněnského tlaku přispěla i přesilová hra. Ta byla rychle využita, protože po krásné kombinaci Mráze, Svatoně, Kalouska a Vaverčáka zakončil poslední jmenovaný do odkryté brány a srovnal na 2:2. Vyrovnané skóre ale dlouho na výsledkové tabuli nezůstalo. O to se postaral Přemek Pakosta, který po Polisově přihrávce utekl brněnské obraně a tváří v tvář Koudelkovi se nemýlil. Ve druhé třetině se sice skóre posunulo, ale hosté stále vedli o gól, tentokrát 3:2.
Třetí třetina si pro všechny fanoušky v hale přichystala opět pořádně dramatický vývoj. Nejprve byl vyloučen David Žáček, ale Buldokům se přesilovku využít nepodařilo. Ani ne minutu po vypršení Žáčkova trestu zvýšil na 4:2 opět Přemek Pakosta a Sokoli si tak vzali zpět dvougólové vedení, o které přišli ještě v první třetině. Buldokům zbývalo něco přes deset minut a proti nim stáli urputně bránící Sokoli. Přesto však vstřelil Adam Zukal branku naděje. Od Lukáše Kučery se odrazil míček právě k Zukalovi, kterému se ho podařilo ze vzduchu dorazit do sítě. Až v 57. minutě vrátil zápas do vyrovnaného stavu přesnou střelou z úhlu k bližší tyči Michal Valachovič, čímž dostal fanoušky Bulldogs do varu. Obrat dokončil 59 sekund před koncem základní hrací doby Filip Mazáč, který po nepřehledné situaci za bránou převzal míček od Lukáše Gregra a dostal ho za zmateného brankáře Matěje Denemarka. Pardubičtí na závěr ještě vyzkoušeli hru v šesti, při níž snad poprvé v zápase plnohodnotně útočili a dostali tak Buldoky pod tlak, ale na vyrovnání už bylo času málo. Buldoci zvítězili 5:4 a ukořistili mečbol.
Už zítra se mohou Buldoci oficiálně stát superligovým týmem pro příští ročník. A ať už zápas dopadne jakkoliv, je to poslední domácí utkání mužského A-týmu v letošní sezoně. Proto si ho pojďme užít naplno a vytvořme atmosféru, díky které bude tento poslední domácí zápas sezony nezapomenutelným. Cíl je sice blízko, ale ještě není hotovo. Proto zítra v 17:00 dorazme na Vodovu v co největším počtu a pomozme Buldokům do Superligy.