Na Vodovu přijedou Petrovice

Po vysoké výhře 9:3 nad Českými Budějovicemi minulou neděli čeká Buldoky další soupeř ze spodní poloviny tabulky – Z.F.K. Petrovice. Aktuálně jedenáctý tým prvoligové tabulky ztrácí na poslední postupové místo šest bodů. Ze 14 zápasů Petrovice vyhrály jen tři, sklonit se museli Slovan Havířov, Start98 Kunratice a České Budějovice. 

Do haly budou vpuštěny pouze osoby splňující podmínky nařízení v souvislosti s covid-19
Jakub Hanák | 23. 11. 2021

Útok Petrovic stojí na Ondřeji Firdovi. Zkušený útočník si drží průměr více než branky na zápas! Hezká čísla má také Petr Horák, který jako jediný spolu s Firdou překonal hranici bodu na utkání. Mezi třemi tyčemi se Severomoravané spoléhají na polského brankáře Macieje Bogdańskiho. Řečí čísel je obrana Petrovic třetí nejhorší v první lize, útok je s pouhými 59 brankami dokonce druhý nejhorší. 

Petrovice stále bojují o postup do play off, ale ztráta na poslední postupovou pozici je docela velká. Nicméně Petrovice se prezentují tvrdou hrou a nejsou jednoduchým soupeřem.

Buldoci mají úplně jiné myšlenky. Díky rozsáhlé marodce se proti Štírům představila hned šestice juniorů (Jan Svoboda, Petr Vaverčák, Adam Zukal, Filip Mazáč, Petr Zajíček a Petr Šubrt). Rozhodně nezklamali, protože premiérové branky Svobody s Vaverčákem přispěly k vítězství 9:3. V utkání zazářil hattrickem Michal Valachovič, svou první prvoligovou branku vstřelil také obránce Vojtěch Nosek. 

Individuálním statistikám jasně vévodí Adam Konečný, jeho 18 gólů a 29 bodů nemá v týmu konkurenci. Přesto se sluší vypíchnout výkony Matyáše Němce a Michala Valachoviče, kterým to letos pálí, a také přesné přihrávky Martina Grlického a Jana Vojtíška. V brance předvádí skvělé výkony Jakub Haltmar, který své brankářské kolegy do brankoviště mockrát nepustil. Úspěšnost zákroků 84,28 % ho řadí na třetí místo mezi prvoligovými gólmany, průměr obdržených branek na zápas 3,41 je též v TOP 3 soutěže. Proti slabě střílejícímu týmu Petrovic by si mohl své statistiky ještě vylepšit.