Muži zničili městského rivala deseti góly, Kladivo položil Hattrick třemi góly

Po čtvrtém kole 1. ligy mužů se Brno zbarvilo do černo-oranžových barev, Buldoci totiž ovládli derby s Hattrickem. Ten bude na utkání na SportPointu zajisté nedobře vzpomínat, protože si odvezl deset inkasovaných branek.
Ondřej Smekal | 24.8.2023 | Muži A

Přitom utkání začal lépe právě Hattrick. V čase 5:55 napřáhl z dálky Jonáš Kůra a skrytou a dobře umístěnou střelou překonal domácího brankáře. A o pár minut později bylo pro domácí ještě hůř. Jakub Procházka našel krásným křižným pasem Hronka, který nemilosrdně z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Buldoky však nakoplo vyloučení Matyáše Kůry, přesilovku proměnil po krásné kombinaci Adam Zukal. A o zhruba dvě minuty později se prosadil Lukáš Mráz, který pronikl obranou hostů. Vedení hostům vrátil opět Matěj Hronek, a to podobným gólem bez přípravy. Hattrick ale Buldokům znovu nabídl šanci na vyrovnání, když byl vyloučen Lukáš Suk. Přesilovku proměnil Adam Vágner a bylo srovnáno.
Od druhé třetiny se z derby stala víceméně jednostranná záležitost. Buldoky nejprve poslal poprvé do vedení Michal Pešák přesnou ránou do horního rohu. Na 5:3 zvýšil podobně skvěle trefenou ránou Miroslav Kladivo, který využil další přesilovku Bulldogs. Střeleckou listinu druhé dvacetiminutovky uzavřel Lukáš Mráz a do šaten se šlo za stavu 6:3 pro domácí Buldoky.
Třetí třetina začala opravdu zostra. Miroslav Kladivo si vzal na starost dva další góly Bulldogs. Nejprve už po třiceti vteřinách zvýšil na 7:3 a v následné přesilovce dokonal svůj hattrick. Přesilovky v tomto zápase sehrály klíčovou roli, což ještě potvrdil brankou na 9:3 Lukáš Gregr. V čase 48:45 sice snížil Matěj Hronek po chybě Adama Zukala, ale jeho třígólový příspěvek jen korigoval nakonec desetibrankovou demolici Bulldogs. Na 10:4 totiž zvýšil ještě Filip Sedmera a ukončil tak gólové hody na SportPointu s veselým koncem pro Bulldogs a se skvělou diváckou kulisou v pozadí.
 
Prestižní brněnské derby, nebo chcete-li bitvu o Brno, ovládli zcela jasně Buldoci. Děkujeme všem, kteří si našli cestu na SportPoint a vytvořili parádní atmosféru!