Muži zaváhali proti Startu a spadli na druhé místo

Buldokům večerní zápas na hřišti pražského Startu vůbec nevyšel. S outsiderem prohráli 7:4 a propadli se na druhé místo tabulky.
Jakub Hanák | 10.2.2024 | Muži A

Papírové předpoklady jasně hovořily ve prospěch Bulldogs, jenže na to se nehraje. Hraje se na góly a ty Buldokům do sítě Startu moc nepadaly, naopak soupeř ukázal svou efektivitu. Skóre otevřel již ve druhé minutě Michal Valachovič, který stál na konci rychlé a přesné kombinace. Start však bránil velmi dobře a také se mu podařilo vyrovnat, v deváté minutě se trefil Martin Škorpa.
Také druhá třetina byla ze začátku na góly chudá. Střelecké mlčení prolomil ve 32. minutě přesnou ranou Petr Koláčný, asistenci si připsal Jan Morávek, pro nějž to byl první bod v 1. lize mužů. Start však bleskově odpověděl, o vyrovnání se postaral Viktor Chaloupka. Ve 39. minutě poslal potřetí Buldoky do vedení Valachovič, který se zpoza branky natlačil před brankáře Dittricha a zakončil přesně. V posledních vteřinách však Start znovu srovnal, Haltmara překonal Ondřej Kalach.
Místo aby ve třetí třetině Buldoci definitivně zlomili zápas ve svůj prospěch, opět se dlouho hrála nervózní hra bez gólů. A pak přišla černá chvíle pro Buldoky – rozmezí 58 vteřin v 51./52. minutě, kdy domácí třemi slepenými góly z holí Netrefy, Jambora a Škorpy zlomili zápas ve svůj prospěch. Buldoci to za stavu 3:6 zkusili 8 minut před koncem v šesti a v 54. minutě snížil z dorážky Adam Vágner. V následujících minutách Buldoci tlačili, ale další gól se jim však přidat nepodařilo. V samotném závěru ještě domácí kapitán Adam Pospíchal trefil přes úplně celé hřiště odkrytou branku a rozhodl tak o výsledku 7:4 pro Start98.
Buldoci se tímto zápasem připravili o první místo v tabulce. V posledním kole tak musejí porazit Plzeň a na dálku fandit Gullivers, kteří vyzvou aktuálně první Kanonýry z Kladna.