Muži zakončili první půlku sezony výhrou nad Startem

Buldoci mají za sebou přesně polovinu základní části sezony 2023/24. Posledním soupeřem byl Start, který doma porazili 6:2.
Jakub Hanák | 17.11.2023 | Muži A

První třetina se Buldokům příliš nepovedla. Soupeř ze spodní půlky tabulky je místy přehrával a nebýt skvěle chytajícího Faltuse, který předvedl svůj zatím nejlepší výkon v sezoně, mohli jít hosté do šaten s vedením. Místo toho zaplněná hala žádný gól neviděla.
Střelecké trápení pokračovalo i ve druhé třetině, Buldoci však přidali a v půlce utkání to konečně prolomili. Nahrávku Svatoně před branku Gregr protečoval na Kalouska a junior v mužské sestavě prostřelil do té doby nepřekonatelného Hendlingera. První gól hru oživil a k vidění byly šance na obou stranách. Zlom zápasu přišel ve 34. minutě, kdy vzájemné vyloučení brněnského Vitka a pražského Bagina znamenalo hru 4 na 4. V té se bránícímu hráči trhl Martin Svatoň, nabral rychlost, přeběhl celé hřiště a zakončil přesně. Vedení 2:0 však Buldokům zřejmě nestačilo a prostor navíc se jim hodil. Ihned po buly se míček dostal k Michalu Pešákovi, který podobně jako Svatoň nabral rychlost, natáhl a prostřelil Hendlingera. Po druhé části tak platil stav 3:0.
Ve 47. minutě už se mohl radovat ze snížení Kronovetr, ale míček dostal do branky vysokou holí. V 52. minutě bylo nařízeno pro Buldoky trestné střílení, kterého se ujal střelecky se trápící Filip Sedmera. S nabídnutou šancí si však poradil dobře a společně se spoluhráči mohl oslavovat vedení 4:0. Následně však Buldoci mírně polevili, dvakrát se nestihli vrátit a po dvou podobných akcích snižoval dvěma góly Tomáš Matoulek. Bulldogs však nenechali soupeře zatlačit a utkání více zdramatizovat. Při závěrečné hře bez brankáře poslal míček do prázdné svatyně hostů z vlastní poloviny Lukáš Gregr a v posledních vteřinách utkání si vybojoval druhý gól v zápase také Richard Kalousek. Buldoci tak uzavřeli první polovinu základní části výhrou 6:2.
Hned zítra se představí na hřišti jihomoravského rivala, TJ Znojmo. Tak jim držte palce!