Muži vstoupili do sezony vítězně, v Poháru si poradili s Aligators

První ostrý zápas sezony 2023/24 má za sebou mužský A tým, který po rozpačitém začátku a dlouho vyrovnaném stavu nakonec rozstřílel Aligators 9:1.
Jakub Hanák | 9.8.2023 | Muži A

První třetina nabídla mnoho šancí na obou stranách, ale střelcům se lepila smůla na paty. Začátek utkání patřil spíše domácím Aligators, ale po několika minutách Buldoci přebrali tempo, pouze se jim nedařilo prolomit brankáře Dvořáka.
Bezbrankový stav platil až do 32. minuty, kdy hostující Buldoci nezvládli pokrýt standardní situaci z rohu hřiště a nehlídaný střelec Pavel Zbořil ze vzduchu poslal míček do brněnské branky. Po pěti minutách však bylo opět vyrovnáno, přečíslení zakončil Adam Vágner a odčaroval kouzlo domácí branky.
Klíčový moment zápasu přišel na začátku třetí třetiny, když dostali Buldoci k dispozici přesilovou hru. Na konci kombinace stál Filip sedmera, který přesnou střelou z úhlu poslal svůj tým do vedení. Neuběhla ani minuta a na tabuli svítil stav 3:1, Vágnerovu přihrávku před branku si nešťastně srazil do vlastní branky jeden z domácích obránců. Šanci snížit dostali Aligators díky vyloučení Vidaillaca, ale brněnská obrana tlak ustála a po doběhnutí trestu přidali hosté čtvrtý gól. Lukáš Mráz přebral na středu míček od Radima Švábíka a dovezl jej až do branky. V rychlém sledu se prosadili ještě Adam Zukal a podruhé v zápase Filip Sedmera, v 54. minutě tak platil stav 6:1 a domácí kouč Procházka si bral oddechový čas. Ani to však nezastavilo záplavu gólů v domácí brance. Ti zkusili hru v šesti, ale místo snížení přidali Buldoci sedmý gól. Richard Kalousek předložil míček před prázdnou branku Vágnerovi, který tímto dokončil hattrick. O minutu později jej pak napodobil skvěle hrající Filip Sedmera a finální hřebíček do rakve zasadil Richard Kalousek, který stál na konci krásné kombinace na jeden dotek. Finální stav prvního ostrého zápasu v nové sezoně tak zní 9:1.
 
Za zmínku stojí také několik debutantů v sestavě. První start mezi třemi tyčemi si připsal Martin Koudelka, který předvedl jistý výkon a 20 zákroky přispěl k výhře svého týmu. Po zásluze byl tak ohodnocen titulem hráč utkání. Premiéru mezi muži si odbyli také útočníci Radim Švábík a Richard Kalousek, roli brankářské dvojky pak poprvé plnil Matěj Plšek. Vítěznou premiéru má za sebou také Adam Konečný, který byl poprvé v roli hlavního trenéra v mužském A týmu.
 
Druhý zápas vrcholové části Poháru ČF odehrají Buldoci v úterý 15.8. ve Znojmě.