Muži v rámci předposledního kola jedou do Prahy

Základní část 1. ligy mužů se nezadržitelně blíží ke svému konci. Buldoky čekají už jen dva zápasy, ten nejbližší je v sobotu večer na hřišti pražského Startu.
Jakub Hanák | 9.2.2024 | Muži A

Těsnou výhrou 6:5 v Ústí nad Labem v minulém kole si Buldoci zajistili výbornou pozici do závěru základní části. 1. lize mužů vedou s dvoubodovým náskokem na Kladno, vše tak mají ve svých rukou. Zároveň je čekají papírově slabší, avšak nevyzpytatelní soupeři – po zápasu na Startu následuje na závěr základní části domácí duel s Plzní.
Naopak Start má jiné starosti – stejně jako loni jej čeká náročná a dlouhá bitva o udržení v druhé nejvyšší soutěži. Momentálně připadá jedinému pražskému týmu v soutěži předposlední 13. pozice se ziskem 20 bodů. Lídrem v kanadském bodování je Vojtěch Bagin s 26 body (7+19), nejlepším střelcem je kontrastně vůči svému příjmení Matěj Netrefa (17+7), kmenový hráč superligového Chodova a asistent trenéra chodovských žen. Na záda mu však v tabulce střelců šlape Martin Škorpa (15+4). Brankářskou jedničkou je junior Tadeáš Hendlinger, sedm utkání odchytal také chodovský Tadeáš Dittrich.
Útočnou sílu Bulldogs není jednoduché popsat, jelikož každý zápas může zazářit někdo jiné. Velkou sílu mají Buldoci právě v hloubce kádru. V posledních utkáních se dařilo Petru Koláčnému, který v Ústí zaznamenal hattrick, vůbec se neztrácí ani junior Radim Švábík, který teprve nedávno prožil premiéru v 1. lize, nebo konzistentní Filip Sedmera. V brankovišti se relativně pravidelně točí trio Martin Koudelka, Matěj Faltus a Jakub Haltmar, doplněné o Vojtěcha Otta.
V minulém vzájemném utkání Buldoci zvítězili 6:2, jak se jim bude dařit tentokrát? Sledujte zápas živě v sobotu od 20:00 a držte Buldokům palce!