Muži uspěli v přestřelce v Kunraticích

Mužský A tým veze z Prahy tři body po výhře 8:6 na hřišti Start98 Kunratice. I po šestém kole tak Buldoci zůstávají stále stoprocentní.

Vítězství se však nerodilo lehce. První třetina byla plná brejků na obou stranách. Skóre otevřel po osmi minutách hry Michal Pešák, který rychlým zasunutím zpoza branky překvapil brankáře Lupoměcha. Po pár minutách domácí srovnali, Haltmara překonal Jiří Lebeda. Ale Buldoci si vedení vzali rychle zpět. Matyáš Němec potvrdil, že se mu v novém ročníku daří a přesnou střelou tahem vymetl pavučinky v Lupoměchově brance. Jenže Kunratice dokázaly zápas ještě před koncem 1. třetiny otočit. Nejprve vyrovnával přesnou střelou Martin Fenik a po zaváhání brněnské obrany dával na 3:2 pro domácí Lukáš Kafka.
Ve druhé třetině to tam začalo Buldokům padat. Na 3:3 vyrovnal po dorážce Pešákovy střely Jan Černovický. O pár minut později se Bulldogs opět ujali vedení. Josef Žižka našel skvělou křižnou přihrávkou osamoceného Adama Konečného, který jen uklidil míček do odkryté branky. Před polovinou zápasu už Buldoci vedli 5:3, když Matyáš Němec za brankou soupeře zmátl gólmana Lupoměcha a vybídl kapitána Miroslava Kladiva ke skórování. Následně dostali Buldoci k dispozici pětiminutovou přesilovku, ale nenaložili s ní podle představ. Míček totiž musel nejprve lovit z vlastní branky Haltmar, domácí snížili v oslabení na 4:5. V závěru přesilovky se přece jen podařilo prosadit také Buldokům, znovu se prosadil Adam Konečný střelou z první, tentokrát mu však míček předkládal Jan Vojtíšek. Další branka už ve druhé třetině nepadla a Buldoci vstupovali do té třetí s vedením 6:4.
Třetí třetinu začali Bulldogs gólově. Matyáš Němec dokázal obrat o míček obránce soupeře Schullera, vyměnil si ho s Adamem Konečným a poslal hráče v černých dresech do vedení 7:4. Jenže Buldoci o pohodlné tříbrankové vedení málem zcela přišli. V 51. minutě dokázali Kunratice dvěma slepenými góly zdramatizovat zápas. Prosadili se Fenik a Jirásek. Klid na čepele vrátil hostům Adam Konečný, který završil svůj přesilovkový hattrick. Stejně jako při jeho druhém gólu střílel z první po nahrávce Jana Vojtíška. V závěru ještě Pražané tlačili, zkoušeli hru bez brankáře a při vyloučení Pešáka i hru 6 proti 4, avšak žádná jejich střela nenašla cestu za Haltmarova záda. Bulldogs tak z Prahy vezou tři body a zůstávají nadále stoprocentní.


Sestřih branek:Pozápasové ohlasy: