Muži ukončili základní část stylově. Plzni nadělili 11 branek

Po ztrátě v Praze už sice Buldoci neměli boj o čelo tabulky ve vlastních rukou, ale stále bylo o co hrát, což také bez pochyb předvedli. Fanoušci, kteří dorazili na SportPoint, mohli vidět 13brankové představení, v němž sehráli hlavní roli dva třígóloví střelci, Lukáš Gregr a Petr Koláčný.
Ondřej Smekal | 17.2.2024 | Muži A

Domácí tahali od začátku zápasu za delší konec, ale vytvořené šance přetavil v gól až v 11. minutě Lukáš Gregr po přihrávce Lukáše Mráze. O dvě minuty později pobídl pěknou přihrávkou Adam Vágner Michala Pešáka, který trefil přesně horní růžek Bezděkovy brány a zvýšil na 2:0. A když o 40 vteřin později přidal Lukáš Gregr svoji druhou branku v zápase, vedli Buldoci už 3:0. Po první třetině byli domácí zaslouženě ve tříbrankové výhodě.
Stejný střelec, který ukončil první část zápasu, gólově začal i druhou třetinu. Druhou asistenci v zápase zapsal Lukáš Mráz a pro zakončujícího Gregra se jednalo o hattrick. Plzeňští zanedlouho lovili míček z brány i popáté, protože Koláčný v rohu doběhl svoji vlastní střelu a sám zakončil za bezmocného Bezděka. Zdánlivě pohodlný pětigólový náskok ztenčil svým gólem Matěj Kubeš, který se ocitl úplně sám před Martinem Koudelkou. Gólová přehlídka se po snížení na 5:1 na chvíli sice zastavila, ale i přesto se plzeňskému týmu přihodila nepříjemnost, a to zranění brankáře Bezděka po nešťastné srážce s Lukášem Mrázem. Do brány Západočechů proto musel nastoupit Ondřej Šrámek. Toho po čtyřech minutách přivítal svým druhým gólem v zápase Petr Koláčný a vrátil Buldokům pětigólový náskok, se kterým domácí spokojeně odcházeli do šaten.
Dříve než stihli přijít všichni fanoušci k začátku třetí části, radoval se z gólu Lukáš Kučera. Další branku přidal za bezmála sedm minut i Petr Koláčný a stal se tak druhým hráčem v zápase, kterému se podařilo rozvlnit síť třikrát. Stejný hráč byl poté vyloučen, čehož se však Plzni nepodařilo využít. Místo toho minutu po vypršení trestu vystihl Martin Svatoň plzeňskou rozehrávku a protlačil míček za Šrámkova záda, čímž zvýšil už na 9:1. Za Plzeň sice rychle odpověděl Michael Brabec, ale netrvalo to ani minutu a Buldoci si vzali devítigólové vedení zpět. O desátou trefu Bulldogs se postaral Adam Zukal po přihrávce Adama Vágnera. V poslední minutě ještě přidal podpis pod vysokou výhrou svého týmu Valachovič a stanovil konečné skóre 11:2.
Buldoci ukončili základní část vítězně a po 26 zápasech končí na 2. místě v tabulce. Za dva týdny vstoupí tým Adama Konečného do vyřazovacích bojů, které si rozhodně nenechte ujít. Věříme, že opět vytvoříte takovou atmosféru, o jakou jste se starali po celou sezonu a že Buldoky poženete k vytouženému cíli.