Muže čeká třaskavá bitva na Kladně

Buldoci se i přes fakt, že minulé kolo kvůli vysoké marodce Letky nehráli, udrželi na první příčce prvoligové tabulky. Nyní je však čeká velmi těžká zkouška.
Jakub Hanák | 8.12.2023 | Muži A

V sobotu od 18 hodin se totiž představí na hřišti Kanonýrů Kladno, aktuálně třetího týmu tabulky. Repríza loňského čtvrtfinále, které bylo pro Buldoky neúspěšné, slibuje tvrdý zápas s vyrovnaným výsledkem. V prvním letošním střetnutí brali Buldoci všechny tři body díky skvělé druhé třetině, v závěru však soupeř dotahoval a zároveň ukázal, že umí hrát velmi tvrdě do těla. V listopadovém pohárovém utkání to pak Středočeši Buldokům vrátili, avšak je nutné podotknout, že hlavní útočná esa Bulldogs dostala volno.
Po sérii několika výher v řadě Kladno dvakrát za sebou zaváhalo, naposledy doma proti Hattricku. Naopak Buldoci si drží šňůru čtyř výher v řadě, nejvíce v 1. lize. Bude se jednat o střet dvou nejlepších útoků, dvou elitních přesilovkových formací nebo také střet několika individuálně velmi šikovných hráčů. V dresu Kladna nastupuje lídr bodování 1. ligy a člen širšího kádru mužské reprezentace Matyáš Bachmaier, který v 15 zápasech posbíral neuvěřitelných 38 bodů (23+15). Velmi produktivní je také superligový veterán Tadeáš Chroust s 33 body (13+20). Na toto duo si bude muset hostující obrana dávat velký pozor. Kanonýři disponují také velmi silným brankářským triem – nejvíce odchytal Jakub Janoušek, nejlepší čísla má Šimon Melega a brněnští fanoušci si z jarního play off jistě dobře pamatují Ivana Ponomareva.
Na straně Bulldogs se po delší době změnilo pořadí v individuálních statistikách – Adama Zukala na čele bodování vystřídal Lukáš Mráz s 29 body (12+17), nejlepším střelcem je nově společně se Lukáš Gregr (13+14). Hned 7 hráčů se již dostalo na hranici 10 branek v sezoně, kromě výše zmíněného tria ještě Lukáš Kučera, Adam Vágner, Martin Svatoň a Richard Kalousek. Vyrovnané to je také v brankovišti – hned čtveřice brankářů drží brněnskou obranu. V posledních utkáních se dobrou formou prezentoval Matěj Faltus, ve Znojmě se dařilo Jakubu Haltmarovi.
 
Šlágr 18. kola začíná v sobotu od 18:00 v kladenské hale SH BIOS a vy ho můžete sledovat online. Držte Buldokům palce!