Kouč mužů Kyzlink: S Vary si to rozdáme na férovku

BRNO – Karlovy Vary v minulém kole padly s Havířovem, a tak se Buldoci díky výhře nad Kunraticemi bodově na vedoucí tým ligy dotáhli. Nyní nastává bitva D. Bitva o vedení v lize, která se rychle blíží ke konci. O podrobnostech z kabiny a přípravě na Karlovy Vary se rozpovídal trenér mužů David Kyzlink.
Posledních pár kol jste na vedoucí KV ztráceli tři body. Váš nejbližší soupeř ale v posledním kole padl 5:9 a nyní máte stejný počet bodů. Vnímáte tuto situaci jako stěžejní s ohledem na play-off a vaše ambice?
Situaci nevnímáme vyloženě jako stěžejní. Díky zaváhání Varů v posledním utkání máme možnost si to rozdat na férovku v boji o první místo po základní části, a tudíž o lepší pozici při výběru soupeřů do čtvrtfinále play-off. Máme to ve svých rukách a bude záležet jen na nás, jak se nám v utkání povede. Určitě půjde o zajímavou konfrontaci před vyřazovací částí sezony.
 
Jak se na toto klíčové utkání připravujete?
V první řadě bych to nevnímal jako klíčové utkání, víme, o co v tomto utkání půjde, ale to ví i soupeř. Od nového roku se snažíme připravovat na play-off, navýšili jsme počet tréninků a věnujeme se detailům v naší hře. U videa se snažíme poučit z chyb, které se v naší hře objevují, stejně tak si u videa rozebereme hru soupeře.
 
Co bude v zápase zásadní?
Důležité bude od začátku chytit tempo hry, nasazení a osobní souboje. Pečlivá obrana a využití šancí, které si vypracujeme.
 
Úvodem sezony vás štvaly výpadky nasazení v zápasech. Podařilo se to už změnit, nebo k tomu stále dochází?
Myslím, že nešlo o vyložené podceňování soupeřů, spíše máme občas problém s tím, že se přizpůsobujeme pomalému tempu hry některých týmů. Víme, že pokud udáváme tempo a styl hry, hraje se nám mnohem lépe.
 
Je na vás o to větší tlak, že se chcete do Superligy vrátit, než kdybyste "jen" usilovali o postup?
Jak říká Jarda Jágr: „Vyhrát chtějí všichni.“ Chceme postoupit a věříme, že to dokážeme. Uvědomujeme si, že to nebude žádná procházka růžovým sadem, ale pokud všichni budeme dělat to co máme, tak to zvládneme. Také věříme, že nás v našem snažení podpoří naši fantastičtí a věrní fanoušci a už jen z nich se soupeřům budou třást kolena až do Brna pojedou.