Koláčný hattrickem sestřelil Ústí v klíčovém zápase sezony!

Přímý souboj o vše. Vítěz bude první, poražený spadne mnohem níž. S tímto vědomím šli Buldoci s Ústím do vzájemného střetnutí. Brňané byli v zápase i přes početnou marodku úspěšnější a udělali významný krok k ovládnutí základní části 1. ligy mužů.
Jakub Hanák | 3.2.2024 | Muži A

První třetina šlágru 24. kola 1. ligy mužů byla spíše taková oťukávací. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu, k vidění tak nebylo mnoho šancí. Po rychle rozehrané standardní situaci otevřel skóre již ve třetí minutě Petr Koláčný, žádný další střelec se však v první třetině nenašel, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro hosty.
Ve druhé části přibylo šancí a hlavně začaly padat branky. Ve 25. minutě vstřelil svůj druhý prvoligový gól junior Radim Švábík. Ve 28. minutě bylo po faulu domácích nařízeno trestné střílení. Obvyklý střelec pro tyto příležitosti, kapitán Jakub Marek, v sestavě chyběl, a tak se proti Hraběti postavil Petr Koláčný. Ten domácího brankáře zaskočil prudkou střelou z větší vzdálenosti a Buldoci vedli již 3:0. Čtvrtý gól mohli přidat v přesilovce, ale i přes dlouhý zámek na soupeřově polovině se skóre prozatím neměnilo. Ve 33. minutě však ze svého důrazu těžil Michal Valachovič a s Ústím už to vypadalo bledě. Před druhou sirénou se jim však podařilo odčarovat Matěje Faltuse, prudkou střelou okolo clony se prosadil Jakub Kolstrunk.
Ústí, které po druhé třetině prohrávalo 1:4, vstoupilo do třetí části aktivněji a mělo možnost přesilovky. Ta jim nevyšla a mohlo být hůře, ihned je totiž čekalo i oslabení. Paradoxně se jim to však vyplatilo, ve čtyřech snížil Radek Kužel a bylo to 2:4. Klid na čepele Bulldogs vrátil ve 46. minutě Petr Koláčný, kterého vyzval ke třetímu gólu v zápase provizorní kapitán Filip Sedmera. Pro Koláčného se jednalo o první hattrick v brněnském dresu od návratu ze superligové Boleslavi. Ústí muselo hru více otevřít, z čehož mohl těžit Adam Zukal, jenž prohodil míček na Richarda Kalouska a ten z bezprostřední blízkosti překonal Hraběte pošesté. Jenže domácí nic nebalili a 8 minut před koncem zkusili hru v šesti. V posledních minutách to bylo ještě velké drama, protože dvojice Jakub Kolstrunk – Vojtěch Semerád se postarala o tři branky. Buldoci však závěr ustáli a připisují si veledůležitou výhru 6:5, tedy úplně stejný výsledek, jakým ovládlo Ústí předchozí zápas v Brně.
Díky tomu si Buldoci upevnili dvě kola před koncem základní části svou pozici v tabulce. Momentálně mají 54 bodů, naopak Ústí se propadlo tabulkou – díky vítězství Kladna Severočeši spadli z druhého na třetí místo. Nyní Buldoky čekají ještě zápasy proti Startu a Plzni, tedy týmům mimo postupové pozice.