Kladivo zařídil neskutečný obrat! Muži mají mečbol

Buldoci tahali 57 minut za kratší konec provazu, Kladno od první třetiny vedlo 3:0. Mohutný závěr však znamenal vyrovnání v poslední sekundě a následnou výhru v prodloužení, pod obě akce se podepsal Miroslav Kladivo! Buldoci tak mohou zítra sérii ukončit.
Jakub Hanák | 11.3.2023

Utkání se pro hosty nevyvíjelo vůbec dobře. První třetina byla pro Buldoky velmi špatná, soupeř jim prakticky nepůjčil míček a přestřílel je 11:6. Kladno otevřelo skóre dvěma slepenými trefami ve 12. minutě, trefili se Jan Louvar a Jakub Bohuslávek. V 17. minutě pak bylo ještě hůř, střelu z velké vzdálenosti za záda Jakuba Haltmara srazil jeden z jeho spoluhráčů a Kanonýři vedli už 3:0.
Ve druhé části by Buldoci chtěli se skóre něco udělat, jenže z 20 minut třetiny strávili osm minut ve čtyřech hráčích. Podařilo se jim však aspoň zabetonovat obranu a nepustit Kanonýry k další brance.
Ve třetí třetině bylo k vidění něco podobného, jako v prvním utkání série. Po slabých dvou třetinách Buldoci konečně zabrali, převzali aktivitu a začali ohrožovat domácí branku. Od 52. minuty to hosté zkoušeli v šesti a stejně jako dříve jim tento risk nakonec vyšel. V 57. minutě poprvé v utkání prostřelil Ponomareva hostující Adam Zukal, který střelou z výběhu vymetl pavučinky v kladenské brance. Tento gól zrušil kouzlo Ponomareva a Buldokům vlil do žil novou sílu. Jen o několik vteřin později totiž dostal Buldoky na dostřel Lukáš Gregr, kterému nabil do ideální pozice Michal Pešák. Následně si Kladno vzalo oddechový čas a už to vypadalo, že se jim hubený náskok 3:2 podaří udržet. Po dlouhém ostřelování kladenské branky, které domácí obětavě blokovali, mohli půl minuty před koncem rozhodnout, ale své brankářské dovednosti ukázal kapitán Jakub Marek. Tři vteřiny před koncem dostali Buldoci k dispozici standardní situaci u velkého brankoviště a po dvou přihrávkách vypálil Miroslav Kladivo, který sekundu před koncem prostřelil Ponomareva!
V následném prodloužení mohli Buldoci využít větší psychické pohody. Po necelé minutě natáhl ke střele Kladivo a jeho střela se od kolene bránícího hráče odrazila za záda bezmocného Ponomareva! Buldoci tak dokonali neskutečný obrat díky dvěma veledůležitým gólům Miroslava Kladiva a v neděli mohou sérii ukončit.