Je to tady! Mužům začíná play off, přijďte je podpořit

Play off je tady! Nyní začíná ta nejdůležitější část sezony. Zápasy o vše. Pro zaváhání již není prostor. Muže čeká tento víkend dvojzápas s Kladnem na domácí hale, přijďte je podpořit!
Jakub Hanák | 1.3.2023

Buldoci si pro čtvrtfinále 1. ligy vybírali ze dvou týmů – kladenských Kanonýrů a štěpánkovické Letky. Upřednostnili tým ze středních Čech, který v sezoně v obou vzájemných zápasech porazili. V prvním utkání Buldoci uspěli na hale SportPoint těsně 4:3, comeback do sestavy tehdy gólově oslavil Adam Konečný. V odvetě na hřišti soupeře pak i díky dvěma trefám Lukáše Kvapila Buldoci zvítězili 7:5.
Buldoci zakončili dlouhodobou část sezony, stejně jako loni, na třetí pozici. Rychlý pohled na statistiky nám prozradí, že Buldokům se hrálo lépe v pěti proti pěti. Přesilovka Brňanů byla s 26,2 % desátá, úspěšnost oslabení pak činila pouhých 64,4 %, což je až jedenácté nejlepší číslo. Buldoci však patřili mezi týmy s nejnižším počtem trestných minut, naopak náš soupeř patřil mezi ty více trestané. Speciální týmy devátého Kladna pak jsou na tom podobně jako Buldoků, v přesilovkách tedy mnoho gólů nečekejme.
Z individuálních statistik Buldoků je třeba vytáhnout Lukáše Mráze, který posbíral 41 bodů (25+16). Následuje však velká propast. Na druhém místě v produktivitě je Matyáš Němec s 21 body (13+8), pouze o bod méně má Filip Sedmera (8+12). Za zmínku stojí také počin Adama Konečného, který posbíral 19 bodů (10+9) v pouhých 13 zápasech, zároveň je se 4 góly nejlepším přesilovkovým střelcem. Dobrou formu v závěru sezony chytl Miroslav Kladivo. V brance se prostřídali Jakub Haltmar s Matějem Faltusem. Prvně jmenovaný odchytal více zápasů (včetně obou proti Kladnu v základní části) a má mírně lepší čísla, od Nového roku však dostává Faltus více a více prostoru. Předpovídat, kdo bude tahounem týmu ve vyřazovací části, je však těžké. Loňské play off nám však ukázalo, že zazářit může kdokoli, takže se třeba dočkáme nějakého nečekaného hrdiny…
Zatímco Buldoci si užívali chvíli volna, Kladno muselo bojovat o účast ve čtvrtfinále s Plzní. Houževnatý tým ze západních Čech však porazili 6:5 a 8:4. Čtyři body v těchto dvou duelech zaznamenal Jan Louvar. V základní části však nejvíce bodů posbírali Vojtěch Novák (17+12) s juniorem Jakubem Bohuslávkem (16+13). Hranici bodu na zápas se přiblížil Marek Veselý (13+11), hranici dvaceti bodů pokořil také Tomáš Chroust (11+11). Brankářskou jedničkou je ruský veterán se zkušenostmi ze superligy Ivan Ponomarev.
 
Ta nejdůležitější část sezony je tady. Podpořte Buldoky v cestě za jejich cílem – postupem do Livesport Superligy! Společně na vrchol!
 
Sobota 19:00 - sledujte živě zde
Neděle 17:00 - sledujte živě zde
SH Sportpoint