Hradec v halloweenském zápase vykoledoval dva body

První domácí prohra v sezoně. Buldoci se po vypadnutí z Poháru snažili vrátit na vítěznou vlnu, což se nepodařilo. Hráči z Hradce Králové v zápase s favoritem dokázali držet krok a nakonec rozhodli v pro Buldoky osudném prodloužení.
Ondřej Smekal | 29.10.2023 | Muži A

Začátek zápasu byl na šance skoupý a brankáři obou týmů neměli mnoho práce. Až v 10. minutě se otevřelo skóre zásluhou Adama Vágnera a domácí vedli 1:0. Hradec dokázal odpovědět ještě před koncem první třetiny. Velké díry v domácí obraně využil Lukáš Gregor a tváří v tvář brankáři Faltusovi srovnal na 1:1.
Druhou třetinu začali daleko lépe hosté. A opět k tomu vedla nedůslednost domácí obrany, která propadla a přečíslení vzorově využil Vít Heger po přihrávce Milana Koubka. Na 2:2 ale rychle srovnal Lukáš Gregr, jehož střelu si srazil do sítě Vojtěch Nosek. Buldoci následně skóre otočili. Lukáš Mráz si s rozehrávkou standardní situace nelámal hlavu, přímo vypálil a propálil vše, co mu stálo v cestě. Minutu poté vsítil gól i Petr Vaverčák po přihrávce Michala Pešáka a Buldoci vedli už 4:2. Gólovou smršť domácích ukončil Filip Mazáč, kterého do snadné situace vystavil Petr Vaverčák. Na drama zadělal minutu před koncem druhé třetiny Milan Koubek a snížil na 3:5 z pohledu Hradce.
Ve třetí třetině Hradec Králové ucítil šanci na dobrý výsledek. Po další krásné kombinaci snížil na rozdíl jediného gólu Milan Sucharda a hosté byli zpět v zápase. Stejný hráč navíc srovnal skóre po velké chybě Filipa Sedmery a začínalo se prakticky od začátku. Minutu před koncem mohl rozhodnout Lukáš Mráz, ale ve vyložené šanci selhal. Konec třetí třetiny poznamenalo také vyloučení Adama Vágnera, jehož trest se přepočetl i do prodloužení.
V něm právě hosté udeřili. Zápas ukončil Vítek Ryba a s ním i hradecké čekání na první využitou přesilovku v sezóně. Hradec tak ze SportPointu veze cenné dva body a Buldoci dál čekají na zlomení kletby, která nad nimi letos v prodloužení visí.
Šanci na reparát budou mít Buldoci už za týden ve šlágru kola proti lídrovi z Otrokovic. Zápas se odehraje 5. 11. v 18:00.