Halloween match! Muži mezi dýněmi vyzvou Hradec

Přichází podzim, listí se zbarvuje do oranžova a venku začíná přituhovat. Florbalové soutěže jsou již v plném proudu, týmy se dostaly do soutěžního tempa a tabulky elitních soutěží začínají ukazovat, které týmy můžeme považovat za favority nebo outsidery. Nedělní střetnutí mezi Buldoky a Hradcem bude právě soubojem druhého s předposledním.
Jakub Hanák | 23.10.2023 | Muži A

Nedělní večer na SportPointu nebude jen o florbalu, ale také o výzdobě haly a diváckém programu. Můžete se těšit na správnou halloweenskou atmosféru. Kromě speciálně vyzdobené haly můžeme slíbit také přestávkovou soutěž o zajímavé ceny nebo atraktivní hru – střetne se tým s nejlepším útokem s týmem s nejhorší obranou.
Buldoci jsou týmem, který momentálně hraje v nejlepší formě – drží si šňůru šesti výher v řadě. Naposledy odnesli herní pohodu Bulldogs Gulliveři, kteří před zaplněným VUT nedokázali překonat Martina Koudelku více než dvakrát a padli 2:4. Po devíti kolech mají Buldoci na svém kontě 75 vstřelených branek, s přehledem nejvíce v celé lize. Hned čtyřikrát dokázali v jednom utkání pokořit hranici 10 branek. S 55 % mají také nejlepší přesilové hry a útočník Adam Zukal vede s 21 body (7+14) nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem v 1. lize mužů. Na záda mu dýchá spoluhráč Lukáš Mráz s 18 body (6+12), nejlepšími střelci týmu jsou Lukáš Kučera s Adamem Vágnerem, kteří oba vstřelili 8 gólů. Nejvíce zápasů odchytal Martin Koudelka, který se mezi třemi tyčemi představil v pěti zápasech.
Nováček v 1. lize mužů, FbC Respect Hradec Králové, se zatím krčí na předposlední pozici s osmi body. Avšak Východočeši ukázali, že dokážou potrápit kde koho. Hned v prvním kole překvapili účastníka loňského play off, Letku, a nedávno si vyšlápli na trápící se Hattrick, který porazili 5:3. V posledním zápase pak uspěli ve vyrovnané bitvě s Orkou, když byli šťastnějším týmem v nájezdové loterii. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Adam Hušek s 10 body (5+5), o bod méně mají Lukáš Gregor (6+3) a Milan Koubek (3+6). V brankovišti se prostřídali čtyři brankáři, mezi nimiž vyčnívá reprezentant Tomáš Jurco, který má do Hradce vyřízené střídavé starty z Tatranu Střešovice. V sestavě Hradce najdeme mimo jiné Davida Krásu s Vojtěchem Noskem, kteří dříve krátce působili právě v Brně.
Přijďte podpořit Buldoky na halloweenské utkání tuto neděli od 18:00 na halu SportPoint! Nebudete litovat – dá se očekávat hezký florbal a můžeme slíbit zajímavý přestávkový program :-)