Góly přišly pozdě. Muži nedotáhli manko a v sérii ztrácejí

Buldoci odehráli první čtvrtfinálové utkání, před naprosto zaplněnou halou se však dvě třetiny hledali, a i přes mohutné dotahování v závěru prohráli 7:8.
Jakub Hanák | 4.3.2023

První dvě třetiny měli herní i výsledkovou převahu Kanonýři. Ti se dostali velmi rychle do vedení 2:0, které rozhodlo o směřování zápasu. Nejprve Matěje Faltuse překonal Filip Ullmann, na kterého navázal o chvilku později Matěj Stůj. V závěru třetiny se Buldokům podařilo snížit, přesilovkovou střelu Miroslava Kladiva ještě mírně tečoval Lukáš Gregr.
Místo tlaku a vyrovnání přišla na úvod druhé třetiny další rána v podobě třetího gólu Kladna. Svůj um ukázal mladý Jakub Bohuslávek. Ve 31. minutě pak bylo ještě hůř, na konci kombinace do odkryté branky stál Jan Louvar a bylo to 1:4. Stejně jako v první třetině, i na konci druhé části vykřesali Buldoci špetku naděje. Skvělou střelou se prezentoval Martin Svatoň, do šaten se tak šlo za stavu 2:4.
Do třetí třetiny nastoupili domácí jako vyměnění. Dosud velmi aktivní Kladno začali přehrávat a snažili se o vyrovnání. Hned po 11 sekundách snížil na rozdíl jediné trefy Miroslav Kladivo, jenže Kladnu vrátil o minutu později dvoubrankový náskok Marek Veselý. Po dvou tutovkách Brna, které měli Mráz s Chovanem, však Kladno přidalo šestý gól a bylo zle, ve 46. minutě se prosadil Daniel Fišer. V 52. minutě si brněnští trenéři vzali time out a zkusili hru v šesti. Prázdnou branku trefil rychle Dominik Janda, ale Buldoci se nenechali stavem 3:7 rozhodit. Šli do šesti znovu a tentokrát jim to vyšlo, Ponomareva překonal Michal Valachovič. V rychlém sledu pak Buldoci rozjásali halu Sportpoint znovu, na 5:7 snížil ranou z první Adam Konečný a na rozdíl jediné branky přiblížil Bulldogs svým prvním gólem v sezoně veterán a navrátilec do sestavy Jan Vojtíšek. Buldoci byli v laufu a vyrovnání bylo na spadnutí, Kladno však otupilo brněnský tlak oddechovým časem. Domácí pokračovali ve hře bez brankáře, Kanonýři však zásluhou Jakuba Bohuslávka odskočili na 6:8. Čtyři minuty před koncem vrátil domácí na dostřel svou druhou trefou Adam Konečný, avšak dalšího gólu se zaplněný Sportpoint bohužel nedočkal. Divoký závěr tak obrat nepřinesl a první bod v sérii směřuje na Kladno.
 
Oba týmy se však zítra střetnou znovu. Odveta série hrané na tři vítězné zápasy začíná v neděli v 17:00 na SportPointu, buďte u toho!